FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

K. O. za třicet minut. Ústí – Baník 0:3

19.08.2016 | Redakce

Tři góly za třicet minut a bylo vymalováno. Baník v třetím kole FNL zvítězil na hřišti Ústí nad Labem zcela přesvědčivě 3:0. Snaživého a dvacet minut i velmi nebezpečného soupeře zlomil Bronislav Stáňa dvěma premiérovými trefami v baníkovských barvách. Početní převahu ve druhé půli korunoval ještě třetí brankou Ľubomír Urgela.

FNL, 3.kolo, pá 19.8. , diváci: 2566
FK Ústí nad Labem - FC Baník Ostrava
0:3
(0:2)

Branky: 24. Stáňa (Mičola), 45. Stáňa (Urgela), 54. Urgela (Malý). Rozhodčí: Franěk - Vlasjuk, Vlček. ŽK: Jindráček - Hučko, Nerad. ČK: 44. Jindráček.

FK Ústí nad Labem: Zacharda - Zeman, Zukič, Peterka, Leibl (71. Šnirc) - Moulis, Kateřiňák (61. Mysliveček), Miskovič (46. Vaněk), Jindráček - Výborný, Pouček.

FC Baník Ostrava: Vašek - Sus, Zápotočný, Pokorný, Hučko - Ožvolda (22. Nerad), Hlinka - Lupták, Mičola (46. Malý), Stáňa - Urgela (71. O. Šašinka).

Komentář

Ostravané dokráčeli k nejvýraznějšímu vítězství i přes to, že je soupeř je v úvodu podrobil zatím největší ofenzívě ze tří odehraných zápasů. Ústí začalo nebojácně a už ve třetí minutě musel Vašek po rohu reflexivně vyškrábnout jedovatou hlavičku Zemana. Hosté pohrozili v osmé minutě kontrem slovenského tria Hlinka, Lupták, Urgela, kterému scházely decimetry ke gólové teči. Zrovna, když hrál Baník bez ošetřovaného Pokorného, domácí znovu zahrozili akcí Moulise, ale Miskovič levačkou z voleje odkrytou bránu přestřelil.

Výrazné oživení hry Baníku přišlo se střídajícím Neradem, který zpřesnil i zrychlil přechodovu fázi.

Kolmé přihrávky na domácí zabíraly. Ve 24. minutě narýsoval Mičola po Urgelově sklepnutí pasem za obranu dálnici k ústecké brance Stáňovi, který obhodil daleko do pole vyběhnuvšího gólmana - 0:1.

Gól Baníku diametrálně změnil obraz hry. Hosté ovládli hru a jejich přimočaré kombinace soustavně domácí držely ve strachu. Druhý gól visel ve vzduchu: Pokorný ale z těžké pozice přestřelil a nevedlo se ani Neradovi. Vyloženou šanci promarnil Hučko, který z malého vápna opřel svůj volej do brankáře Zachardy.

Domácím se v závěru poločasu během pěti minut vyfauloval Jindráček a Baník přesilovku bleskově využil. Urgela předložil balon na velký čtverec znovu Stáňovi, který ho s přehledem uklidil k tyči.

Oslabenému soupeři docházely fyzické i morální síly a Baník ho vzápětí po změně stran dorazil Urgelou, který se urval stoperovi a s klidem střelce ze sóla překonal Zachardu potřetí.

Slezská už pak pouze hlídala výsledek. Třígólový rozdíl musel nakonec ohlídat Vašek, který lapil čistou gólovou možnost Výbornému.

Ohlasy trenérů


VLASTIMIL PETRŽELA: "Jsem spokojený. Vyhráli jsme 3:0, kluci odehráli to, co jsme si řekli. Mrzí mě ale,že jsme zase začali až moc vlažně, podobně jako proti Třinci. Ale pak se nám dařily kolmé akce, které trénujeme."


Fotogalerie

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA