FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Juniorská liga: Baník veze tři body z Třince

26.07.2015 | Redakce

Vítězný vstup do letošního ročníku Juniorské ligy si připisuje Baník Ostrava. Svěřenci trenéra Lubomíra Adlera v neděli po gólech Jakuba Šašinky a Marka Szotkowského porazili Třinec 2:0.

Juniorská liga, 1.kolo, ne 26.7. , diváci: 0
FK Fotbal Třinec - FC Baník Ostrava
0:2
(0:1)

Branky: 19. Šašinka, 83. Szotkowski. Rozhodčí: Dresler - Antoníček, Novák.

FK Fotbal Třinec: Brych – Velner (81. Bujok), Minařík, Čelůstka, Kalfas – Tomeček (46. Martynek), Pustka, Kučera, Foitzik (46. Voves) – Latocha (69. Králíček), Zimka

FC Baník Ostrava: Jaška – Karčmář, Meščaninov, Honiš, Helešic – Matěj, Kvešič (87. Strakoš) – Behan (72. Tomšů), Mišák (46. Ožvolda), Alispahič (46. Marek) – Šašinka (46. Szotkowski)

Komentář

V úvodním mistrovském utkání sezóny 2015/2016 nastoupila juniorka Baníku v sestavě s některými hráči áčka, kteří vůbec nehráli či byli jen málo vytížení v sobotním ligovém duelu na Zbrojovce. Na hřišti se tedy objevili Matěj Helešic, Jan Matěj, Patrik Mišák, Namir Alispahić a Jakub Šašinka, které ještě doplnil testovaný bosenský záložník Mario Kvešič.

Od prvních minut bylo patrné, že si baníkovští junioři do ligy přenesli herní i výsledkovou pohodu z letní přípravy, v níž třikrát vyhráli a jednou remizovali po vesměs velmi slušných výkonech. Už v 11. minutě mohl otevřít skóre Šašinka, ale brankář Třince Brych si s jeho razantním gólovým pokusem dokázal poradit. To se mu ovšem nepovedlo v 19. minutě, kdy jej baníkovský forvard po přihrávce Mišáka důvtipně přeloboval a poslal Baník do vedení.

Na tento fakt mohl Třinec stejnou vahou reagovat ve 32. minutě, ale střelu Foitzika dobře zkrotil brankář Radek Jaška. O poločasové přestávce sáhl trenér Adler ke třem střídáním, v rámci kterých se na místech hráčů áčka objevili Marek Szotkowski, Dan Ožvolda a Jakub Marek. Obraz hry se ani ve druhé půli příliš nezměnil. Baník byl nadále aktivnější, ovládal hru a byl za to spravedlivě odměněn v 83. minutě, kdy Szotkowski přízemní střelou zpoza vápna stanovil konečné skóre na 2:0 pro baníkovský mančaft.

Ohlasy trenérů


Lubomír Adler (FC Baník Ostrava): "Kromě prvních deseti až patnácti minut, jsme v podstatě utkání ovládali. Soupeř dobře bránil a nebylo snadné se prosadit ve finální fázi. Hráče ale chválím za aktivitu a chuť do hry. Bylo velmi příjemné vidět v jejich tvářích radost z vítězství."


Twitter
MW Dias
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA