FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Juniorku v derby vysvobodil Sukup

28.04.2016 | Redakce

Povinnost splněna. Baník ve čtvrteční předehrávce 34. kola juniorské soutěže porazil v derby Třinec, ale na nejtěsnější vítězství se proti houževnatému sousedovi z regionu pořádně nadřel. Parádní ranou z dvaceti metrů rozhodl v 67. minutě Ondřej Sukup.

Juniorská liga, 34.kolo, čt 28.4. , diváci: 80
FC Baník Ostrava - FK Fotbal Třinec
1:0
(0:0)

Branka: 67. Sukup. Rozhodčí: Orel – Arnošt, Boček. ŽK: Půda – Hloch, Samiec.

FC Baník Ostrava: Chmiel - Sukup, Karčmář, Kouřil (46. Plesník), Kania (46. Matějček) - Nimely, Matěj (46. Mládek), Šichor (46. Holešinský), Behan - Švehlík - Půda.

FK Fotbal Třinec: Rohel – Pilch (46.Jaworski), Hloch, Kučera, Reintam, Samiec, Zimka, Latocha, Martynek, Stříž (79.Králíček), Melecký (90.Puczok).

Komentář

Ačkoliv oba týmy mají v tabulce opačné starosti, na trávníku rozdíl jedenácti míst a 24 bodů nebyl znát. Pozorně bránící Třinec domácí málem po půlhodině hry zaskočil i gólově, ale překonaného Chmiela zastoupilo břevno. Baník se do první vyložené možnosti propracoval až ve 45. minutě, ale i hostům po ráně Půdy pomohla horní tyč.
Trenér Petr Samec se po pauze pokusil osvěžit hru změnami a čerstvá krev z ostravské devatenáctky několikrát provětrala třineckou defenzívu. Gólům byl nejblíže Holešinský, ale jednou minul bránu a podruhé dvakrát po sobě nechal vyniknout třineckého brankáře Rohela. Nakonec tak na sebe osud duelu vzal nejzkušenější muž v modrých barvách Sukup a po odraženém míči utěšeným volejem z 22 metrů uklidil balon k tyči. Ještě v nastavení mohl výhru podtrhnout Behan, ale střelec čtyř gólů z posledních dvou utkání ztroskotal na brankáři.
"Nebylo to vůbec lehké. Museli jsme trochu sáhnout do sestavy, i proto to bylo trošku rozhárané. Určitě to nemělo tu kvalitu minulých zápasů. Dneska předvedl Třinec výborný výkon a my jsme se nemohli vyrovnat s tím, že nám to nechodilo tak jako v Českých Budějovicích. Ale jsem rád, že jsme zápas zvládli alespoň výsledkově. Rád bych vyzdvihl i výkon kluků z devatenáctky, kteří s námi byli na jednom tréninku, ale poprali se s tím dobře," řekl trenér Petr Samec, který v utkání testoval i Libérijce Nimelyho. "Na to, že s námi byl jeden trénink, se jevil slušně. Uvidíme, jak dále," dodal.

Fotogalerie

Twitter
MW Dias
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA