ne 13.9.2015

Juniorka zvítězila v Mladé Boleslavi 1:0

Gól střídajícího Jakuba Marka v 89. minutě přinesl našim juniorům cenné vítězství na hřišti Mladé Boleslavi, kde v nedělním utkání 8. kola Juniorské ligy vyhráli 1:0.

Posíleni minulou výhrou nad pražskou Spartou nastoupili junioři Baníku v neděli odpoledne na hřišti Mladé Boleslavi, tedy týmu, který je úřadujícím mistrem Juniorské ligy. V sestavě našeho mužstva se objevili také tři fotbalisté s ligovými zkušenostmi, a to Patrik Mišák, Luka Lučić a Vojtěch Engelmann. Ve vyrovnaném a diváky velmi atraktivním zápase se však předvedli především oba brankáři, tedy jak náš Radek Jaška, tak domácí Godula.

Jaška Baník podržel hlavně v 65. minutě, kdy vychytal šanci mladoboleslavského Kocourka. Ve chvíli, kdy zápas spěl k bezbrankové remíze, se však přece jen povedlo neprůstřelnost jednoho z gólmanů ukončit. K naší radosti do bylo po akci střídajícího Jakuba Marka, který se v 89. minutě prosadil přesnou střelou k pravé tyči Godulovy branky. Mladí baníkovci tak po sérii střídavých výsledků dokázali podruhé za sebou a celkově počtvrté v sezóně zvítězit. Další utkání je čeká v neděli 20. září od 14:00 na Bazalech proti Liberci.

Lubomír Adler (FC Baník Ostrava): "Hráči si v Mladé Boleslavi napsali další ze svých zajímavých fotbalových příběhů. V utkání s velmi kvalitním soupeřem byli od první do poslední minuty maximálně koncentrovaní a disciplinovaní, což se vyplatilo výsledkově. Sportovně je ale třeba uznat, že by utkání více slušela remíza. Okamžiků, kdy jsme tahali za kratší konec bylo v zápase dost, ale zodpovědnou prací v defenzivě celého mužstva, jsme měli šanci uspět. Pokud se každý snaží maximálně si plnit svoje povinnosti, můžeme být konkurence schopní."

1Radek Jaška90000

13.
Boleslav VS Baník

Branka: 89. Marek. Žluté karty: Koch - Lučić, Fojtík, Marek, Mešaninov. Rozhodčí: Černý – Fišer, Koval.