Juniorka znovu deklasovala Třinec

21.10.2018 | Redakce

I druhé měření sil mezi juniorkami Baníku a Třince v sezoně skončilo drtivým ostravským vítězstvím. Svěřenci Daniela Tchuře v neděli deklasovali svého soupeře na jeho domácí půdě pod Javorovým 7:2, když už šestkrát dokázali skórovat v prvním poločase!

Juniorská liga, 12. kolo, ne 21.10. , diváci: 30
FK Fotbal Třinec - FC Baník Ostrava
2:7
(1:6)

Branky: 25. Klec, 90. Dedič – 23. a 54. Buchta, 32. a 41. Kaloč, 16. Bolf, 31. Mooc, 43. Stáňa. Rozhodčí: Dubravský – Antoníček, Boček. ŽK: Cienciala, Chloň, Nieslanik - Bolf.

FK Fotbal Třinec: Kubik – Chloň (46. V. Cieslar), Reintam (46. Potůček), Lanc (46. J. Cieslar), Konečný (46. Lasota) – Zahaluk (46. Nieslanik), Joukl, Klec, Samiec, Cienciala – Dedič.

FC Baník Ostrava: Lapeš – Stáňa, Breda, Mooc, Russmann – Bolf (81. Dolba), Lehnert, Kaloč, Granečný (67. Rizvanov) – Buchta (57. Ptáček), Chvěja (77. Tůma).

Komentář

Baníkovci odehráli utkání s obrovskou chutí a hladem po gólech – všech sedm branek dokázali vstřelit za 38 minut. Hned na začátku zápasu nezužitkoval velkou šanci Lehnert, ale bylo pouze otázkou času, kdy se hosté z tlaku prosadí. Povedlo se to v 16. minutě Bolfovi, který se dostal mezi stopery a skóroval střelou k tyči.

Baníkovcům narostla křídla: Buchta ve 23. minutě utekl obraně a po kličce překonal i gólmana. I když domácí zásluhou Klece ve 25. minutě snížili, Baníku po standardce rychle vrátil dvougólový náskok Mooc.

Závěr poločasu se změnil v ostravskou exhibici. Už o minutu později se po přihrávce Russmanna prosadil přízemní ranou Kaloč a stejný hráč ve 41. minutě přidal po rohu hlavičkou i pátý gól. Ještě před přestávkou pošesté rozvlnil třineckou síť Stáňa, který si tak návrat po dlouhém zranění osladil gólem.

Baník odcházel do šatny za stavu 6:1 a zanedlouho po návratu na hřiště zvýšil Buchta po chybě domácích na 7:1. Hosté pak měli další možnosti. Především Chvěja, který dal před dvěma měsíci doma Třinci čtyři góly, se třikrát objevil v zakončení, ale ani jednou jeho pokus do brány neprošel. Účet zápasu tedy v poslední minutě uzavřel domácí Dedič.

Ohlasy trenérů

DANIEL TCHUŘ: „Povedený zápas z naší strany. A to jak herně, tak potvrzený i výsledkově. Celé utkání bylo v naší režii. Bylo vidět, že to všichni hráči odehráli s velkou chutí.“