ne 31.3.2019

Juniorka zapnula a na Slovácku vybojovala bod

Remízou 1:1 na své neoblíbené půdě Slovácka vstoupil Baník do finálové části o titul v juniorské lize. O cenný bod se postaral svým gólem z 53. minuty Aleš Mooc.

Baník se na Slovácku do tempa dostával pomaleji. Přesto si vypracoval jako první velkou šanci, kterou však ve 26. minutě Bolf poslal do břevna. Hned poté na druhé straně přestřelil zblízka branku Reinberk, ale ve 31. minutě jedna z domácích prvoligových posil Zajíc z penalty otevřela skóre.

Domácí měli více ze hry, přesto hosté znovu mohli udeřit. Buchta však zkušeného gólmana Daňka nepřekonal.

Druhá půle byla ze strany Ostravanů daleko povedenější. Pomohlo rychlé vyrovnání, o které se zasloužil Mooc, jehož střela proklouzla za Daňka. Baníkovci pak dominovali, ale nadějné situace už k vítězné brance nedotáhli. Nebezpečně zakončoval Ptáček, těsně před tím ale prováhal šanci i domácí Harba.

DANIEL TCHUŘ: „Byl to zápas dvou poločasů. V první nás soupeř přehrával, ve všem jsme zaostávali, ale i tak jsme si vytvořili dvě jasné šance. Přežili jsme i šance domácích a šli jsme do šaten za stavu 0:1. Pak jsme něco změnili a ve druhé půli jsme byli úplně jiné mužstvo. Zaslouženě jsme srovnali. Začali jsme být mnohem nebezpečnější a vytvářeli jsme si možnosti. Za druhý poločas jsme si zasloužili neodjet s prázdnou.“