po 11.3.2019

Juniorka zabrala a je v MSFL

První jarní vítězství dalo i jistotu MSFL. Juniorka Baníku napravila třígólovou porážku a domácí výhrou 2:1 nad Zlínem si kolo před koncem nadstavbové části zajistila účast v nadcházejícím ročníku třetí ligy, do které se přesunou nejlepší týmy zanikající juniorské soutěže.

Baník nastoupil posílen o pět hráčů áčka Viktora Budinského, Daniela Holzera, Milana Jiráska a Jakuba Šašinku s jeho bratrem Ondřejem. Úvodní převahu domácích na umělé trávě v areálu ZŠ Jana Šoupala zúročil po čtvrthodině Jakub Bolf, který podnikl rychlý kontr po levé straně a lobem překvapil gólmana Šišku.

Domácí se ale z vedení neradovali dlouho. Za sedm minut vyrovnal Mlýnek, který se protlačil středem hřiště a z velkého vápna přízemní střelou k tyči překonal Budinského.

Přetahovaná pokračovala a po půlhodině Baník gólově opět odskočil: Ondřej Šašinka narazil míč bratrovi Jakubovi, který se z hranice šestnáctky skákavou ranou podruhé poslal balon do zlínské sítě.

DANIEL TCHUŘ: “Sedmdesát minut jsme měli hru pod kontrolou. Soupeř občas zahrozil z rychlého protiútoku, z kterého nám vstřelil i branku. Chtělo to jen pojistit výsledek třetí brankou pro uklidnění. Nakonec posledních dvacet minut bylo z naší strany moc hektických, nervozních a bylo to otevřené do konce zápasu. Chtěli jsme vyhrát a udržet se v první čtyřce. Hráči to zvládli, gratuluji jim.”