FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Juniorka vyválčila bod se silným Brnem

13.08.2017 | Redakce

Juniorský tým Baníku se v třetím kole dočkal prvního bodového zisku. Svěřenci trenéra Daniela Tchuře v neděli na hřišti ve Vřesině remizovali se Zbrojovkou Brno 2:2, když o oba góly se postaral Martin Macej.

Juniorská liga, 3. kolo, ne 13.8. , stadion: Vřesina, diváci: 120
FC Baník Ostrava - FC Zbrojovka Brno
2:2
(1:1)

Branky: 12. a 87. Macej – 18. M. Vintr, 62. Ashiru. Rozhodčí: Dubravský – Kotík, Pochylý. ŽK: Macej, Dendis, Mládek.

FC Baník Ostrava: Šustr – Pazdera, Novák, Kubík, Lehnert (67. Hejl) – Hykel, Vician (60. Mooc), Dendis (46. Mládek), Bolf – A. Jakubov, Macej.

FC Zbrojovka Brno: Floder – Obůrka, Gáč, Jovanovič, Janošek (81. P. Šustr), Sedlák, M. Vintr, Ashiru, Krula (66. Kroutil), O. Vintr, Fortes.

Komentář

Baníkovcům vyšel nástup do zápasu a od 12. minuty vedli trefou Maceje. Brno ale o šest minut později Vintrem vyrovnalo a pak po ráně velmi nebezpečného Fortese, který byl před dvěma týdny hodně výrazný i v souboji áček, zachránilo domácí břevno. 

Zbrojovka skóre otočila ve druhém poločase zásluhou Ashirua, ale i díky několika výborným zákrokům brankáře Šustra mohlo poslední slovo patřit domácím, kteří tři minuty před koncem po Hykelově centru znovu Macejem vyrovnali.

Ohlasy trenérů

DANIEL TCHUŘ: „Brno bylo velmi kvalitním soupeřem. My jsme zbytečně až moc hráli vzduchem a dovolili jsme soupeři několik gólových šancí, při kterých nás podržel brankář Šustr. V závěru se nám podařilo vyrovnat a vzhledem ke kvalitě soupeře je to bod, který bereme.“Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA