Juniorka vyhrála na půdě Brna

02.09.2018 | Redakce

Juniorka si připsala na konto další vítězství. Svěřenci Daniela Tchuře porazili v neděli ve Slavkově u Brna domácí Zbrojovku 3:2. Dvakrát se v koncovce znovu prosadil David Buchta, vítěznou trefu si připsal Jakub Bolf.

Juniorská liga, 7. kolo, ne 2.9. , stadion: Slavkov u Brna, diváci: 55
FC Zbrojovka Brno - FC Baník Ostrava
2:3
(0:1)

Branky: 55. Pachlopník, 90. Zikl – 32. a 57. Buchta, 83. Bolf.

FC Zbrojovka Brno: Mrázek – Pyš, Gáč, Moučka, Kroutil (63. Holman), Pachlopník, Bariš, Chyla (81. Nomilner), Zikl, Batelka, Jambor.

FC Baník Ostrava: Murin – Russmann, Dolba, Kubík, Lehnert - Bolf (87. Blejchař), Kaloč, Mooc, Ptáček (69. Paraskevas) - Buchta, Chvěja (8. Tůma).

Komentář

První slovo mohl mít ovšem kanonýr minulého víkendu Ondřej Chvěja, který po brejku obešel gólmana, ale toho na čáře zastoupil jeden z obránců. Zbrojovka kontrovala střelou do tyče, ale skóre otevřel Baník zásluhou Buchty, který už sólový únik hokejovým blafákem dotáhl do gólového konce.

Ve druhé půli se s brankami roztrhl pytel. Pachlopník v 55. minutě srovnal střelou z dálky, ale už za dvě minuty si Ostravané vzali vedení zpátky dalším brejkem Buchty, který tentokrát z pozice pravého křídla přelstil brankáře křižným zakončením po zemi. Sedm minut před koncem se za záda domácích obránců dostal ještě Bolf a ranou na bližší tyč zaskočil gólmana. Brno už v poslední minutě pouze snížilo zblízka Ziklem.

Ohlasy trenérů

Daniel Tchuř: “Chlapi odehráli hodně slušný zápas proti silnému soupeři, předvedli jsme hlavně dobrou týmovou práci, navíc podpořenou i individuálními výkony. Hráči, kteří tam byli, zaslouží pochvalu. Dřeli, makali, hráli nadoraz a bylo z nich cítit, jak moc chtějí ten zápas vyhrát.”