FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Juniorka vítězně vstoupila do finálové fáze

09.04.2018 | Redakce

Výtečně Baník vstoupil do bojů o titul v juniorské lize. Svěřenci Daniela Tchuře v úvodním z devíti kol finálové skupiny zvítězili v pondělí v bitvě dvou vydatně posílených rezerv na trávníku MFK Karviná 2:0 a sérii jarní neporazitelnosti díky trefám Dominika Mládka a Tomáše Mičoly protáhli na šest zápasů.

Juniorská liga, 22. kolo, po 9.4. , diváci: 40
MFK Karviná - FC Baník Ostrava
0:2
(0:0)

Branky: 47. Mládek, 75. Mičola. Rozhodčí: Dubravský – Boček, Caletka. ŽK: Azackij, Dendis, Žák.

MFK Karviná: Ciupa - Putyera, Štěrba, Moskál, Sas - Štepanovský, Coma (75. Navrátil), Řapek, Letič (45. Bernatík) - Moravec, Ramirez.

FC Baník Ostrava: Budinský – Stáňa, Kubík, Azackij, Helešic – Bolf (30. Dolba), Dendis, Žák (90. Hejl), Mičola - Kania, Mládek (81. Rizvanov).

Komentář

Dopolední souboj dvou územních rivalů vyšperkovala účast mnoha členů prvoligových kádrů – Ramireze, Moravce, Štěrby, Letiče či Štěpanovského na straně domácích a Azackého, Mičoly, Stáni, Helešice a brankáře Budinského v sestavě hostů.

Branky začaly padat až po přestávce. Hned po změně stran po ostravském brejku vyplaval odražený balon přímo na malé vápno před Mládka, který už snadno zavěsil. Baník byl i dále nebezpečnější, ale gólmana Ciupu už dokázal překonat jen Mičola, který v 75. minutě po brejku z pravého křídla tečoval centr na malém vápně. Výhru mohl v úplném závěru navýšit ještě Žák, ale Ciupa jeho záměr přečetl a balon vyrazil.

Ohlasy trenérů


DANIEL TCHUŘ: "Měli jsme slabší rozjezd. Po dlouhé době na přírodní trávě jsme měli mnoho ztrát a zbrklých řešení, ale postupně jsme se zklidnili. Vytvářeli jsme si dostatek šancí ke vstřelení branky, ale jejich řešení pořád není podle mých představ. Zápas se dal rozhodnout gólově mnohem dřív. Spokojenost, že to kluci dotáhli do vítězného konce."


Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA
×
Dnes v 18:00 | A-tým
FK Jablonec
FC Baník Ostrava