FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Juniorka válí - Brno zdolala 2:0

05.03.2018 | Redakce

Juniorka je na jaře při chuti. Baník dnes porazil na umělé trávě Městského stadionu Brno 2:0 a ve třech jarních zápasech získal už sedm bodů. Svěřenci Daniela Tchuře díky gólům Lukáše Kani a Matěje Helešice poskočili už na třetí místo tabulky východní skupiny.

Juniorská liga, 19. kolo, po 5.3. , diváci: 50
FC Baník Ostrava - FC Zbrojovka Brno
2:0
(1:0)

Branky: 32. Kania, 72. Helešic. Rozhodčí: Machálek – Kotík, Caletka. ŽK: Bolf – Sedlmajer.

FC Baník Ostrava: Šustr – Stáňa, Šindelář, Azackij, Lehnert – Kania (36. Hejl), Dendis, Rizvanov (70. Kubík), Helešic – Mládek (60. Zajíček), Bolf.

FC Zbrojovka Brno: Floder – Zukal, Černín, Hykš, Sedlmajer, Holman (46. Kvych), Vintr (46. Kříž), Kroutil (72. Sedlák), Zikl, Šustr, Ashiru.

Komentář

Z výrazné převahy v první půli Baník vytěžil pouze nejhubenější profit. Dendis krásnou ránu z dálky opřel jen do tyče, ale v 32. minutě narýsoval a načasoval ideální pas za brněnskou obranu do běhu Kaniovi, který míč posunul podél brankáře do sítě.

I druhá půle začala tutovkou domácích, ale Mládek přestřelil. A stejně záhy na opačné straně trávníku se svou příležitostí naložil hostující Zikl. Zápas definitivně rozřešil v 72. minutě Matěj Helešic, který z malého vápna do prázdné branky doťuknul přihrávku střídajícího Zajíčka.

Ohlasy trenérů

DANIEL TCHUŘ: „Těší mě, že jsme to zvládli. První poločas byl z naší strany velmi slušný. To, co jsme si řekli, kluci plnili a fungovalo to. Brno jsme do ničeho nepustili. Naopak jsme zase nedokázali dohrát některé situace. Na začátku druhého poločasu jsme trochu vypadli ze hry, přesto jsme Mládkem měli stoprocentní šanci. Kdyby ji proměnil, mohl být zápas zase klidnější. S druhým poločasem už jsem v některých pasážích hry tak spokojen nebyl, přesto jsme samozřejmě rádi, že máme další tři body.“Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA