po 27.5.2019

Juniorka v loučení zabrala proti Spartě

Na závěr to klaplo! Baníku vyšlo loučení s juniorskou ligou a v pondělním závěrečném utkání finálové skupiny zvítězil na Strahově na hřišti třetí Sparty Praha 2:1. Rozhodující branku zaznamenal v 83. minutě Adam Zajíček.

Ostravským se poslední vystoupení v juniorské ligy před návratem do MSFL povedlo. Vypracovali si více šancí a už ve druhé minutě se domácí gólman musel vytáhnout po dalekonosné ráně Buchty. Ještě blíž byl Baník ke gólu v 10. minute, to už Pražanům pomohlo i břevno. Sparta hrozila převážně po standardních situacích, ale několik nepřehledných situací v hostujícím vápně změnu skóre nepřineslo.

To se povedlo až ihned v nástupu druhého poločasu Baníku: Mooc dostal přihrávku do druhé vlny a z plného běhu poslal balon volejem přesně pod břevno.

Baník pak nevyužil přečíslení tři na jednoho a deset minut před koncem byl potrestán střídajícím Traorem, který dostal pas za obranu a přehodil Murina. Hosté ale šli za třemi body a vyrovnání je nezlomilo. Tři minuty po vyrovnávacím gólu unikl Zajíček a po blafáku gólmanovi vsítil vítězný gól.

DANIEL TCHUŘ: “Na Spartě jsme zaslouženě vyhráli. V průběhu celého zápasu jsme byli nebezpečnější a vytvořili si vyloženější gólové situace. Jen naše opětovné nezvladnutí proměňování vyložených šancí nás připravil o klidnější průběh utkání. Na našich hráčích bylo cítit, že chtějí zápas vyhrát.”