Juniorka v loučení zabrala proti Spartě

27.05.2019 | Redakce

Na závěr to klaplo! Baníku vyšlo loučení s juniorskou ligou a v pondělním závěrečném utkání finálové skupiny zvítězil na Strahově na hřišti třetí Sparty Praha 2:1. Rozhodující branku zaznamenal v 83. minutě Adam Zajíček.

Juniorská liga, 30. kolo, po 27.5. , stadion: TCM Strahov, diváci: 50
AC Sparta Praha - FC Baník Ostrava
1:2
(0:0)

Branky: 80. Traore – 46. Mooc, 83. Zajíček. Rozhodčí: Matějček – Kříž, Koval. ŽK: Pak, Lehnert.

AC Sparta Praha: Pecháček – Ambler, Penc, Sváta, Flak, Palečko (56. Alhassan), Sláma, Cabadaj, Prokopec (77. Traore), Hájek, Radwan.

FC Baník Ostrava: Murin – Dolba, Kubík, Hasala, Russmann - Ptáček (88. Blejchař), Mooc, Buchta, Lehnert - Krakovčík (71. Nagy), Pak (65. Zajíček).

Komentář

Ostravským se poslední vystoupení v juniorské ligy před návratem do MSFL povedlo. Vypracovali si více šancí a už ve druhé minutě se domácí gólman musel vytáhnout po dalekonosné ráně Buchty. Ještě blíž byl Baník ke gólu v 10. minute, to už Pražanům pomohlo i břevno. Sparta hrozila převážně po standardních situacích, ale několik nepřehledných situací v hostujícím vápně změnu skóre nepřineslo.

To se povedlo až ihned v nástupu druhého poločasu Baníku: Mooc dostal přihrávku do druhé vlny a z plného běhu poslal balon volejem přesně pod břevno.

Baník pak nevyužil přečíslení tři na jednoho a deset minut před koncem byl potrestán střídajícím Traorem, který dostal pas za obranu a přehodil Murina. Hosté ale šli za třemi body a vyrovnání je nezlomilo. Tři minuty po vyrovnávacím gólu unikl Zajíček a po blafáku gólmanovi vsítil vítězný gól.

Ohlasy trenérů

DANIEL TCHUŘ: “Na Spartě jsme zaslouženě vyhráli. V průběhu celého zápasu jsme byli nebezpečnější a vytvořili si vyloženější gólové situace. Jen naše opětovné nezvladnutí proměňování vyložených šancí nás připravil o klidnější průběh utkání. Na našich hráčích bylo cítit, že chtějí zápas vyhrát.”