FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Juniorka v Olomouci těsně padla

20.11.2017 | Redakce

I když dala na Hané tři góly, nemá juniorka za zápas 14. kola v Olomouci ani bod. Baníkovci po trefách Martina Maceje a Alexandra Jakubova neudrželi náskok 3:1 a Sigma ve druhém poločase třemi brankami během osmi minut utkání zvrátila ve svůj prospěch.

Juniorská liga, 14. kolo, ne 19.11. , diváci: 50
SK Sigma Olomouc - FC Baník Ostrava
4:3
(1:2)

Branky: 35. Voleský, 64. Štěrba, 66. Manzia, 72. Vichta – 45. a 49. Jakubov, 39. Macej. Rozhodčí: Mikyska – Polák, Batík. ŽK: Reichl, Antl.

SK Sigma Olomouc: Reichl – Vichta (86. Nízký), Antl, Grygar, Voleský, Buchvaldek (75. Vybíral), Manzia (90. Malenda), Kiška, Krayzel, Bala, Štěrba.

FC Baník Ostrava: Chmiel – Hykel, Kubík, Breda, Lehnert – Macej (46. Kania), Dendis, Mládek (73. Hejl), Stáňa - O. Šašinka, A. Jakubov (62. Bolf).

Komentář

Sigma začala závěrečný zápas základní části aktivněji a vedla gólem Voleského. Jenomže pak zabrali hosté. Macej, který si v sobotu v Liberci připsal prvních osm minut v nejvyšší soutěži za áčko, nasadil gólmanu Reichlovi jesle a srovnal.

Ještě před obrátkou poslal Baník z penalty do vedení Jakubov a stejný hráč ve 49. minutě z dorážky zvýšil dokonce na 3:1.

Ale po hodině hry přišla kanonáda domácích. Štěrba v 64. minutě z dorážky snížil a už za dvě minuty vyrovnal Manzia. Obrat dokonal v 72. minutě Vichta. Poslední slovo přesto mohl mít Baník, ale v 89. minutě velkou šanci na vyrovnání Hykel nezužitkoval.

Baník tak skončil v základní části moravské skupiny šestý a nadstavbu zahájí o víkendu na půdě Zlína.

Ohlasy trenérů


DANIEL TCHUŘ: "Jeli jsme si pro vítězství, abychom skončili v první čtyřce a začínali nadstavbu doma. Průběh zápasu tomu nasvědčoval. Ujali jsme se vedení 3:1, ale pak pro mě z nepochopitelných důvodů jsme úplně vypadli ze hry. Gól na 3:2 nás zlomil. Bylo to pak z naší strany nepřesné a nedisciplinované, vytratila se organizace."


Twitter
MW Dias
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA