FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Juniorka uspěla na hřišti Karviné

17.03.2019 | Redakce

Juniorka ukončila nadstavbovou část nedělním vítězstvím v Karviné. Po gólech Milana Urbana a Aleše Mooce porazila domácí MFK 2:0 a jen potvrdila svůj postup do finálové části o 1. až 10. místo, ve které se utká s týmy z české divize juniorské ligy.

Juniorská liga, 21. kolo, ne 17.3. , diváci: 100
MFK Karviná - FC Baník Ostrava
0:2
(0:2)

Branky: 16. Urban, 42. Mooc. Rozhodčí: Vojkovský – Dresler, Batík. ŽK: Gros, Hladík.

MFK Karviná: Pastornický - Motyčka (69. Ceniga), Krivák, Dramé, Letić - Hejda (10. Hujo), Fokaidis (26. Paholík) - Hladík, Gros, Wala - Kouakou.

FC Baník Ostrava: Murin – Mooc, Urban, Lehnert, Blejchař, Krakovčík (71. Zajíček), Ptáček (63. Bloksch), Russmann, Dolba, Tůma (84. Kuběna), Kubík.

Komentář

Trenér Daniel Tchuř tentokrát poskládal svou sestavu výhradně z mladíků a domácí, kteří naopak několika hráčů z ligového áčka využili, možná i proto diktovali hru v úvodu utkání. Ale hosté územní převahu Karviné přečkali a v 16. minutě udeřili Urbanem.

Domácí měli k vyrovnání blizoučko v 31. minutě, ale Murin dokázal Letičovi vyrazit pokutový kop. Pak se penalta kopala i na druhé straně: Mooc naopak zachoval rozvahu a Pastornický byl na jeho střelu krátký.

Na dvougólovém vedení Baníku se pak už nic nezměnilo, jelikož vyrovnaný duelu více dalších velkých možností nepřinesl. Domácí Letič ještě orazítkoval konstrukci hostující branky, ale to bylo z domácí strany vše.

Baník se během týdne dozví rozpis závěrečné fáze soutěže, ve které se může těšit například na Spartu.

Ohlasy trenérů


DANIEL TCHUŘ: "Zápasy s Karvinou mají vždycky větší rivalitu. Naše vítězství bylo podloženo i samotnou hrou. S přístupem ve všech činnostech, které hráči do zápasu dali, jsem spokojen. Pak proti vám může stát kdokoliv. Takhle hráči musejí nastupovat do každého zápasu. Bylo to zasloužené vítězství."


Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
FORTUNA