FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Juniorka smetla Slovácko 4:0 a postupuje

18.03.2018 | Redakce

Mocný jarní finiš juniorky v nadstavbové části měl šťastnou tečku. Baníkovci v závěrečném nedělním utkání porazili na umělé trávě Městského stadionu Slovácko 4:0 a kvalifikovali se do finálové skupiny o 1. až 10. místo spolu.

Juniorská liga, 21. kolo, ne 18.3. , stadion: Městský stadion, umělá tráva, diváci: 50
FC Baník Ostrava - 1.FC Slovácko
4:0
(1:0)

Branky: 25. Kania, 57. Kubík, 78. Helešic, 87. Žák. Rozhodčí: Marek – Polák, Antoníček. ŽK: Rizvanov, Bolf – Mareš.

FC Baník Ostrava: Budinský – Žák, Kubík, Azackij, Lehnert – Kania, Dendis, Rizvanov, Helešic – Bolf (82. Hejl), Mládek (86. Paraskevas).

1.FC Slovácko: Daněk – Krejčí, Hani, Machalík, Tischler, Hellebrand (66. Vaďura), Mareš, Pospíšil (63. Flasar), Sikharulidze, Minx (75. Skopljak), Vasiljev.

Komentář

Baník potřeboval získat vzhledem k výhře Jihlavy nad Třincem minimálně bod. Ale na to svěřenci Daniela Tchuře nechtěli spoléhat a od počátku šli za vítězstvím. Uklidňující vedení zajistil ve 25. minutě Kania. Baník si udržoval převahu a ve druhé půli přidával i další branky. Exostravského gólmana Daňka ve svatyni Slovácka v 57. minutě po rohu překonal hlavičkou Kubík.

Když se v 78. minutě po povedeném kontru trefil i Helešic, bylo o vítězi rozhodnuto. Podařené vystoupení Baníku podtrhl v závěru ještě čtvrtým gólem Žák.

Baník tak ze třetího místa moravské divize postoupil do závěrečné skupiny o umístění na prvním až desátém místě, ve které se střetne s šesti nejlepšími týmy z české strany, která ještě není dohrána. Jistý postup mají zatím pouze Teplice, Mladá Boleslav a Sparta.

Ohlasy trenérů

DANIEL TCHUŘ: „Mám radost, že cíl, který jsme si dali, jsme splnili. Spokojený jsem tentokrát jak s výsledkem, který odpovídá předvedené hře, tak mě potěšily i jednotlivé výkony hráčů. Zasloužené vítězství.“Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA