po 28.8.2017

Juniorka s Jihlavou dohnala dvougólovou ztrátu

Baník v 5. kole juniorské ligy uhrál na Bazalech s Jihlavou remízu 3:3. Domácí dokázali zlikvidovat dvougólovou ztrátu z prvního poločasu a zásluhou výstavní trefy Roberta Russmanna v závěru dosáhli na bod.

Baník měl ospalejší vstup do utkání a svižně hrající Vysočina ho už ve 13. minutě po rychlém brejku do otevřené obrany vytrestala prvním gólem. Hosté měli v prvním poločase více ze hry a nadále strašili z kontrů: Fulnek trefil tyč, Popovič pak z přečíslení zvýšil na 2:0. Baník se rychle vrátil do hry Kaniovou dorážkou do odkryté brány, ale dvougólový náskok Jihlavy zblízka obnovil osamocený Smejkal, proti kterému byl Chmiel znovu zcela bez šance.

Ještě v úvodu druhé půle měli hosté opticky navrch, ale branka Šašinky, který v 53. minutě po sólu Bolfa doťukl balon do opuštěné brány, změnila poměr sil na trávníku. Baník začal udávat rytmus hry a vytvářel si další šance. Bolf ale nevyužil ani svou třetí příležitost, naštěstí se v 71. minutě k exkluzivní ráně z 25 metrů nadechl střídající Russmann a nádherně vymetl šibenici jihlavské branky.

Rozhodnout mohl pět minut před koncem Mooc, ale v gólové šanci přestřelil.

DANIEL TCHUŘ: „Vzhledem k průběhu je výsledek pozitivní. Samozřejmě jsme chtěli vyhrát, ale v prvním poločase jsme si nevěděli rady s brejky soupeře. Ale musím říct, že kluci znovu potvrdili, že v sobě mají morálku a nakonec jsme to mohli i úplně otočit.“