Juniorka s Brnem znovu dělila body

25.02.2019 | Redakce

I druhý jarní zápas juniorky skončil stejným výsledkem. Baníkovci se po Třinci v pondělí na umělé trávě na ZŠ Jana Šoupala v Porubě rozešli smírem 1:1 také se zálohou Zbrojovky Brno. Porážku domácích odvrátil osm minut před koncem výstavní trefou z dálky Lukáš Lehnert.

Juniorská liga, 18. kolo, ne 24.2. , stadion: ZŠ J. Šoupala, diváci: 70
FC Baník Ostrava - FC Zbrojovka Brno
1:1
(0:1)

Branky: 80. Lehnert - 45. Zikl. Rozhodčí: Julínek – Kotík, Lakomý. ŽK: Lehnert, Russmann - Mach.

FC Baník Ostrava: Budinský – Dolba, Mešaninov, Mooc, Russmann, Bolf, Ezeamaku (46. Qorri), Buchta, Lehnert, Urban (67. Ptáček), Granečný.

FC Zbrojovka Brno: Floder – Vraštil, Kropáček, Kroutil, Mach, Nomilner, Pachlopník (63. Kříž), Moučka (86. Doubravský), Dobrovodský, Slunský, Zikl.

Komentář

V sestavě trenéra Daniela Tchuře se na výpomoc z áčka objevili brankář Viktor Budinský, Arťom Mešaninov a Denis Granečný i testovaný Nigerijec Ezeamaku. Posílen o hráče prvního celku ale nastoupil i soupeř a právě jeden z nich otevřel skóre: Zikl se v poslední minutě prvního poločasu zorientoval uvnitř vápna, zpracoval si přihrávku a pravačkou skóroval k tyči.

Baník nechtěl dopustit druhou domácí ztrátu bodů po sobě. Ve druhé půli se proti kvalitnímu soupeři rval o vyrovnání a to nakonec i přišlo. Osm minut před koncem se do balonu parádně z dvaceti metrů opřel Lehnert a míč se od břevna odrazil za brankovou čáru. Remízu však v závěru ještě musel pohlídat výbornými zákroky brankář Budinský.

Ohlasy trenérů

DANIEL TCHUŘ: “Dobré utkání s velmi kvalitním soupeřem. Zápas mohl skončit všelijak. Párkrát nás podržel brankář Budínský, a nakonec i my jsme mohli vítězství zlomit na svoji stranu. Bod bereme.”