Juniorka remizovala s Třincem 1:1

18.02.2019 | Redakce, foto: Iva Chohan

Juniorka začala jarní část sezony domácí remízou 1:1 s Třincem. Jediný gól vstřelil v prvním poločase z pokutového kopu David Buchta. Baník má nerozhodném výsledku na pátý Zlín čtyřbodový náskok.

Juniorská liga, 17. kolo, po 18.2. , stadion: ZŠ J. Šoupala, diváci: 50
FC Baník Ostrava - FK Fotbal Třinec
1:1
(1:1)

Branky: 6. Buchta z penalty – 18. Joukl. Rozhodčí: Doubravský – Antoníček, Lakomý. ŽK: Kubík, Urban - Samiec, Potůček.

FC Baník Ostrava: Murin – Dolba, Kubík, Blejchař, Lehnert – Bolf, Mooc, Buchta, Russmann – Krakovčík, Tůma (46. Urban).

FK Fotbal Třinec: Paleček – Chloň, Lanc, J. Cieslar, Potůček, Cienciala, Niemczyk, Nieslanik, Samiec, Joukl, Witoszek.

Komentář

Zápas měl očekávaný úvod. Domácí šli velmi rychle do vedení, když už v šesté minutě proměnil penaltu Buchta. Tentokrát se ale sedmibranková kanonáda jako ve dvou předešlých zápasech nekonala.

Třinci se povedlo v 18. minutě vyrovnat trefou Joukla ze zhruba dvacetimetrové vzdálenosti. A další šance domácích pak i díky gólmanu Palečkovi přežil. Baník sice ve druhé půli tlačil, v 74. minutě už to vypadalo takřka na jistý gól, ovšem balon po dorážce z malého vápna skončil břevnem.

Ohlasy trenérů

DANIEL TCHUŘ: “Výsledek a hlavně první půle je pro mě zklamáním. Po slibném začátku jsme úplně přestali hrát. Naše hra nebyla vůbec dobrá. Druhý poločas přišlo zlepšení, ale i přes vytvoření jasných gólových šancí jsme vyhořeli v zakončení.”