Juniorka prohrála v Hradci

22.04.2018 | Redakce

Juniorka má za sebou bodově nepovedený týden. Po domácí porážce se Spartou totiž v neděli odešla poražena i z bojiště v Hradci Králové, který využil domácí půdy k těsnému vítězství 2:1. Jediný gól hostů dal v závěru utkání uzdravený obránce Petr Breda.

Juniorská liga, 24.kolo, ne 22.4. , diváci: 50
FC Hradec Králové - FC Baník Ostrava
2:1
(1:0)

Branky: 7. a 65. Šípek – 78. Breda. Rozhodčí: Mikyska – Pochylý, Hock. ŽK: Vukčevič, Jukl, Martinec. ČK: 86. Jukl.

FC Hradec Králové: Vízek – Pajer, Vukčevič, Chocholatý, Brokeš (63. Hašek), Krátký (46. Miker), Súkenník, Kundrt, Šípek (87. Mach), Martinec, Jukl.

FC Baník Ostrava: Budinský – Breda, Azackij, Psyché, Jakubov (74. Žák) – Stáňa, Dolba, Dendis (46. Mládek), Lehnert – Bolf, Kania.

Komentář

Baník na východě Čech rychle prohrával – už v 7. minutě Šípek nedal ranou k tyči Budinskému šanci. Šanci na vyrovnání pak prováhal Stáňa, ale v závěru půle měli hosté i štěstí, když domácí zahodili penaltu.

I druhý poločas rozehráli lépe „Votroci“ a Šípek po nevyužitých příležitostech Mikera poslal Hradec do dvougólového trháku. Baník pak pookřál, ale Bolf hlavičkou našel pouze gólmanovu náruč. Až pak se po standardce prosadil Breda a další možnosti Stáni zmařil domácí brankář. Ke změně stavu už nevedla ani kratičká přesilovka Baníku po vyloučení domácího Jukla.