FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Juniorka: přetahovaná se smolným koncem

07.08.2017 | Redakce

Juniorka Baníku po divokém průběhu podlehla v pondělí ve svém druhém ligovém utkání na Slovácku 3:4. Svěřenci Daniela Tchuře v Uherském Hradišti po nevydařeném prvním poločase dokázali stáhnout třígólové manko, ale nakonec v 69. minutě vystřelili výhru domácím Jahoda.

Juniorská liga, 2. kolo, ne 6.8. , diváci: 60
1.FC Slovácko - FC Baník Ostrava
4:3
(3:0)

Branky: 5. a 30. Yu, 35. Hani, 70. Jahoda – 60. Dendis, 62. Bolf, 65. Kubík. Rozhodčí: Vojkovský – Dresler, Lakomý. ŽK: Pospíšil – Dendis, A. Jakubov.

1.FC Slovácko: Trmal – Flasar, Chýla, Hani, Tischler (46. Minx), Čajka, Křivánek, Hellebrand, Jurák, Yu (60. Jahoda), Pospíšil (86. Řehola).

FC Baník Ostrava: Chmiel – Lehnert, Kubík, Novák, Rizvanov – Mondek (46. Bolf), Mládek (46. Dendis), Vician, Hykel – A. Jakubov, Hejl.

Komentář

Baníku první půle absolutně nevyšla. Slovácko několikrát smrtelně vpadlo do oken v hostující defenzívě a už po 36 minutách svítilo na ukazateli skóre hrozivých 3:0.

Ale Slezané debakl výrazně lepším výkonem ve druhém poločase odmítli. Na vyrovnání jim stačilo neuvěřitelných pět minut! Po přihrávce Jakubova zlízka v 60. minutě prostřelil gólmana střídající Dendis, o dvě minuty Jakubov dalším gólovým pasem vybídl Bolfa a pětiminutovku snů ukončil přesnou hlavičkou pod břevno Kubík.

Poslední slovo měli nicméně domácí, kteří po kombinaci středem hřiště vstřelil Jahodou rozhodující gól.

Ohlasy trenérů


DANIEL TCHUŘ: „První poločas byl z naší strany na ručník. Bylo to bez pohybu a nasazení, po chybách jsme soupeři nabízeli góly. Ve druhém poločase už to bylo o něčem jiném. Začali jsme hrát aktivně a dobře jsme presovali, a rychle se nám povedlo vyrovnat. Za stavu 3:3 měly oba týmy šance na vítězný gól, ale Slovácko bylo v závěru o kapičku šťastnější.“


Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA