ne 2.8.2015

Juniorka podlehla Jablonci 0:3

Premiéra na domácím hřišti v soutěžním ročníku 2015/2016 baníkovským juniorům nevyšla. V nedělním dopoledním zápase 2. kola Juniorské ligy prohráli na Bazalech s Jabloncem 0:3. Velmi dobře organizovaný soupeř dal mladým baníkovcům, kterým scházela přesnost i pohyb, jen minimum prostoru k vyniknutí. Rozhodující chvíle přišly ve druhé půli, kdy se Jablonec nejprve prosadil po standardní situaci a v závěru přidal dva slepené góly z rychlých brejků.

Juniorka doplněná o hráče áčka Vojtěcha Šroma, Jakuba Šašinku, Jan Matěje a testovaného Kamerunce Patricka Lyssandra vstoupila do prvního domácího utkání letošní sezóny se snahou o aktivní útočnou hru, se kterou se prezentovala v prvním kole na hřišti Třince. Herní projev baníkovců ovšem postrádal přesnost i pohyb, takže vyčkávající soupeř z Jablonec neměl problém zachytávat útočné akce a sám se naopak tu a tam dostal do zakončení.

To však nemělo potřebné nebezpečné parametry, a tak se první příležitost s přívlastkem gólová naskytla až ve 31. minutě, kdy baníkovský záložník Jakub Marek trefil odražený míč, ale jeho střela šla těšně vedle jablonecké branky. V dalších minutách o sobě dal vědět znovu Marek a po něm i Šašinka, ale jejich střelecké pokusy zablokovala obrana hostí či si poradil brankář Repáň. První poločas tak skončil bezbrankovou remízou.

Po změně stran na hřiště přišli Dominik Fojtík a Namir Alispahić, kteří nahradili Helešice a Šašinku. Už ve 48. minutě se ovšem prosadil soupeř, jehož útočník Kuhn po standardní situaci mířil přesně k levé tyči Šromovy branky. Baníkovci se sice ve větší míře snažili o držení míče a přesnější postupnou kombinaci, ale pozorná obrana hostí jim dovolila jen náznaky šancí jako třeba v případě střídajícího Alispahiće, který nejprve zakončoval rychlý protiútok a následně hlavičkoval nad branku.

Efektivnější ale byl jablonecký Bulíř, který v rozmezí 77. a 82. minuty s přehledem zakončil dvě útočné akce do otevřené obrany Baníku, čímž stanovil konečné skóre na 3:0 ve prospěch klubu ze severu Čech.

Lubomír Adler (FC Baník Ostrava): "První poločas byl z naší strany nešťastný v tom smyslu, že jsme nebyli aktivní, dobří s míčem a neměli ani dobrý výběr místa. To nás stálo spoustu sil. Ve druhé půli jsme se chtěli zlepšit, hrát aktivně, ale srazil nás gól ze standardky a následně jsme nezachytávali rychlé protiútoky Jablonce, který nás ještě dvakrát potrestal. Musíme se z toho poučit, protože zatímco soupeř předvedl kvalitní výkon, my jsme bohužel naši kvalitu a invenci neukázali."

0Vojtěch Šrom90300

2.
srpna
Baník VS Jablonec
Juniorská liga

Poločas: 0:0
Branky: 77. a 82. Bulíř, 48. Kuhn. Žluté karty: Matěj - Tichý. Rozhodčí: Adámková - Antoníček, Vysloužil.