FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Juniorka po výborném výkonu rozstřílela Třinec 7:0

26.08.2018 | Redakce

Nedělní klání rezerv Baníku a Třinec se na hřišti ve Vřesině zvrhlo v kanonádu domácího celku. Svěřenci Daniela Tchuře deklasovali svého soupeře 7:0, když čtyřmi góly zazářil neobyčejně střelecky naladěný záložník Ondřej Chvěja.

Juniorská liga, 6. kolo, ne 26.8. , stadion: Vřesina, diváci: 100
FC Baník Ostrava - FK Fotbal Třinec
7:0
(4:0)

Branky: 2., 6., 18., 55. Chvěja, 24. a 74. Buchta, 82. Kaloč. Rozhodčí: Dubravský - Antoníček, Mojžíš. ŽK: Potůček.

FC Baník Ostrava: Lapeš - Russmann (64. Paraskevas), Dolba, Kubík, Lehnert - Bolf, Kaloč, Mooc, Ptáček (80. Tůma) - Buchta, Chvěja.

FK Fotbal Třinec: Kubik – Ceniga, J. Cieslar, Chloň (46. Wilk), Joukl (46. Tobiáš), Konečný, Lanc, Lasota (46. V. Cieslar), Novotný (46. Jalovičor), Potůček, Zahaluk (46. Szotkowski).

Komentář

Baník zápas rozhodl za sedmnáct minut. Tolik Chvějovi stačilo i na vstřelení tří gólů: ve 2. a 7. minutě k němu propadl balon po rohových kopech a dvakrát přesně dorazil, v 17. minutě udeřil po rychlé akci a pokusu Bolfa.

Domácí soupeře ani pak nešetřili. Ve 24. minutě už to bylo 4:0, když z dálky přesně napřáhl Buchta, a v 55. minutě navýšil skóre po dalším rohu znovu pohotový Chvěja. V 74. minutě podruhé v utkání přesně z dálky vypálil Buchta a osm minut před koncem uzavřel střelecký účet zápasu hlavičkující Kaloč.

S velkou chutí hrající Baník měl i další šance, které však překazil třinecký brankář Kubík Chvějovi, Ptáčkovi či Kaločovi, Chvěja navíc ještě jednou trefil brankovou konstrukci. 

Ohlasy trenérů

DANIEL TCHUŘ: “Povedený zápas z naší strany. Spokojenost jak s předvedenou hrou, tak s výsledkem utkání. Hráči hráli s chutí, vypracovali si kromě branek spoustu dalších šancí a soupeře nepustili prakticky k ohrožení naší brány.”Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
FORTUNA