FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Juniorka nadělila Brnu čtyři góly

02.10.2017 | Redakce

S jídlem roste chuť. Juniorka Baníku dále pokračuje ve zlepšených výkonech a v pondělním utkání 9. kola východní skupiny svěřenci Daniela Tchuře vyřídili v Brně domácí Zbrojovku 4:1. Pro baníkovce to je čtvrtý zápas v řadě bez porážky. Už v pátek od 11:00 na Bazalech čeká Baník dohrávka s Karvinou.

Juniorská liga, 9. kolo, po 2.10. , diváci: 100
FC Zbrojovka Brno - FC Baník Ostrava
1:4
(1:1)

Branky: 28. Přichystal – 23. Mooc, 58. Poznar, 69. Lehnert, 76. Macej. Rozhodčí: Julínek – Horák, Lakomý. ŽK: Buchta.

FC Zbrojovka Brno: Floder – Zukal, Buchta, Obůrka, Šustr (77. Kropáček), Přichystal, Janošek (81. Hykš), Kroutil (66. Jambor), Vintr M. (63. Pachlopník), Svensson, Abdulrahman (66. Zikl).

FC Baník Ostrava: Šustr – Kania, Kubík, Azackij, Morgan (86. Purič) - Hykel, Dendis (75. Mládek), Mooc, Bolf (46. Lehnert) - Macej (81. Hejl), Poznar.

Komentář

Hosté vyztužili sestavu o čtyři členy prvoligového kádru Martina Šustra, Oleksandra Azackého, Tomáše Hykela a Tomáše Poznara, který byl také pro domácí defenzívu celý zápas velkým nebezpečím.

Přestože první poločas skončil remízou, na šance ho vyhráli hosté. Ale pouze Mooc napnul síť, když po rohovém kopu dorazil ve 23. minutě do sítě Poznarovu hlavičku do tyče. Další možnosti ale Baník nevyužil a v 28. minutě překonal Šustra domácí Přichystal.

Druhá půle už byla zcela v ostravské režii. Po dalších šancích Poznara s Kubíkem už v 58. minutě Poznar zamířil přesně a gól z jeho kopačky byl i vítězný. Zbrojovka už se na odpověď nezmohla, zatímco dobře hrající Baník ze své převahy Lehnertem a Macejem navýšil skóre až na 4:1.

Ohlasy trenérů


DANIEL TCHUŘ: „Spokojeni jsme pochopitelně s výsledkem, ale odehráli jsme i slušný zápas po herní stránce. V prvním poločase jsme ještě nechávali na můj vkus docela dost prostoru soupeři, který z toho měl dvě, tři gólové šance. I přesto jsme ale v první půli byli nebezpečnější a příležitostí si vytvořili více. O přestávce jsme si ke hře něco řekli a celý druhý poločas to fungovalo. Dominovali jsme pak herně i střelecky.“


Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA