po 23.11.2015

Junioři zvítězili v Jablonci 2:1

Po třízápasovém čekání na výhru se v neděli odpoledne povedlo baníkovským juniorům získat cenné tři body na hřišti kvalitního Jablonce. O vítězství Baníku 2:1 v utkání 18. kola Juniorské ligy rozhodly branky Marka Szotkowského, který poslal náš tým v první půli do vedení, a Marka Šichora, který v 55. zvyšoval na 2:0. Domácí stihli v závěru pouze korigovat trefou Bredy.

Pozorný a zodpovědný výkon v obranné činnosti celého mužstva a k tomu gólová efektivita při rychlých protiútocích, to jsou hlavní faktory, které stály za vítězstvím juniorů Baníku. Svěřenci kouče Lubomíra Adlera chtěli odčinit předchozí nezdary, když v minulých týdnech získali pouze bod za remízu s Hradcem Králové a dále prohráli doma s Teplicemi a na Dukle.

Poučeni z těchto zápasů nastoupili proti soupeři, který mimo jiné ve 2. kole letošní sezóny na Bazalech vyhrál 3:0, takže jeho kvalita byla nesporná. Vyrovnaný duel se začal na stranu našich mladíků obracet ve 31. minutě, kdy brejkovou situaci velmi zdatně zvládl Marek Szotkowski a svým celkově šestnáctým gólem v tomto ročníku Juniorské ligy poslal Baník do vedení.

Ještě lépe to vypadalo v 55. minutě po trefě Marka Šichora. Náskok 2:0 chtěl Jablonec ve zbývajícím čase pochopitelně dotáhnout a Baník zase mohl využívat většího prostoru pro protiútoky. Nakonec se však prosadil pouze domácí Breda, který osm minut před koncem snížil na 1:2. Mladí baníkovci tak přerušili krátkou nepříznivou sérii a potvrdili svoje postavení na 3. místě tabulky za pražskými "S" Spartou a Slavií. Právě s ní se utkají v pondělí 30. listopadu od 13:00 v posledním podzimní duelu Juniorské ligy, který se bude hrát na umělé trávě v Ostravě - Vítkovicích.

Lubomír Adler (FC Baník Ostrava): "Abychom ve velmi náročném utkání uspěli, museli jsme zlepšit defenzivu celého týmu. A to se povedlo, i když jsme nebyli tak dominantní na míči, jako v předešlých zápasech, hráči přistoupili k utkání velmi zodpovědně. Z rychlých protiútoků jsme neustále drželi soupeře ve střehu a zejména ve druhé části hry jsme měli některé situace dotáhnout do kvalitnějšího zakončení. Chtěl bych klukům poděkovat za příjemnou neděli."