FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Junioři vyhráli v Jihlavě 5:2, Jakub Šašinka dal čtyři góly

01.03.2016 | Tomáš Svoboda

Úspěšný vstup do jarní části Juniorské ligy mají za sebou naši junioři. Mužstvo trenéra Petra Samce zvítězilo v pondělí v Jihlavě 5:2. Střelecky se dařilo útočníkovi Jakubu Šašinkovi, který vstřelil čtyři góly.

Juniorská liga, 21.kolo, po 29.2. , diváci: 50
FC Vysočina Jihlava - FC Baník Ostrava
2:5
(1:3)

Branky: 34. Duba, 90. Demeter (pen.) – 35., 38., 56. a 74. J. Šašinka, 23. Čech. Rozhodčí: Machálek – Antoníček, Myška.

FC Vysočina Jihlava: Kolář – Kriegsmann, Maruš (58. Šerý), Duba, Demeter, Batioja, Rychetník, Štěpánek (56. Vitásek), Nerad (62. Šimončič), Pěnkava (66. Mlakič), Fiala (75. Beseda).

FC Baník Ostrava: Matějka – Čech, Plesník, Karčmář, Helešic – Behan (83. Kania), Šichor, Půda, Švehlík, Alispahić – J. Šašinka.

Komentář

Jarní premiéra v Juniorské lize se mladým baníkovcům povedla. Na hřišti Jihlavy měli od počátku více ze hry, a i když se navzdory mnoha šancí prosadili "až" ve 23. minutě gólem obránce Radima Čech a soupeř dokázal brzy vyrovnat, šli dál za vítězstvím. Obrat skóre opět na stranu Baníku zařídil dvěma brankami ještě do poločasu útočník Jakub Šašinka, který den předtím odehrál závěrečných dvacet minut za áčko v pražském Edenu proti Slavii.

Svoje střelecké schopnosti baníkovský forvard potvrdil i po přestávce, kdy dalšími dvěma góly zvýšil již na 5:1 ve prospěch Baníku. Trenéra Petra Samce potěšilo mimo jiné i to, že jeho svěřenci dokázali reagovat na poločasovou poradu v kabině a soupeře celkově přehráli i lépe eliminovali jeho útočné akce. "Přece jen jsme dělali taktické chyby, kdy stopeři nechávali soupeři až příliš volného prostoru. Kluci na to dobře reagovali a přenesli to na hřiště, což je pozitivní," uvedl Samec, kterého mohl mrzet snad jen gól z penalty v poslední minutě, kterému předcházel průnik jihlavského hráče přes tři obránce až do šestnáctky Baníku.

Individuálně se zápas mimořádně povedl dvacetiletému Šašinkovi, který se po podzimních zdravotních trablech opět dostává do zápasového rytmu. Juniorská liga se jej po čtyřbrankovém představení do sítě Jihlavy rozhodla vyhlásit Hráčem 21. kola, k čemuž gratulujeme!

Další zápas juniory Baníku čeká v pondělí 7. března, kdy od 13:00 nastoupí na umělé trávě ostravského Městského stadionu proti Zbrojovce Brno.

Ohlasy trenérů


Hodnocení trenéra Petra Samce (FC Baník Ostrava): "Zápas v Jihlavě mě potěšil z celé řady důvodů. Kluci ukázali, že mají snahu dělat takový fotbal, jaký po nich chceme. Hráli s rychlým přechodem do útoku, kombinovali na jeden dva doteky a tlačili se do zakončení. Od první minuty šli za výhrou a chtěli se bavit fotbalem, takže nad hrou jsme měli po celou dobu jasnou kontrolu. Závěrem chci všechny pochválit za kvalitní kolektivní výkon."


Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA