ne 11.10.2015

Junioři pokračují ve výborných výkonech, Bohemku porazili 4:0

Tým kouče Lubomíra Adlera v neděli odpoledne na hřišti Bohemians Praha 1905 zvítězil 4:0. V zápase 12. kola Juniorské ligy vstřelil hattrick Jakub Marek a jeden gól přidal Marek Szotkowski, který je se čtrnácti brankami nejlepším střelcem Juniorské ligy. Mladí baníkovci vyhráli již šesté utkání v řadě a popáté za sebou udrželi čisté konto.

Cestu k šestému vítězství v řadě si začali naši junioři razantně vyšlapávat hned od počátku utkání. Aktivní vstup do hry baníkovcům přinesl už v 9. minutě výhodu nejnebezpečnější standardní situace, tedy pokutového kopu, který proměnil Marek Szotkowski. Devatenáctiletý útočník Baníku, který v pátek hrál přípravné utkání za reprezentaci do 20 let proti Karviné, vstřelil svůj čtrnáctý gól v letošní sezóně a upevnil si vedoucí postavení v tabulce střelců.

V dalším průběhu měli baníkovští junioři více ze hry, a tak nebylo divu, že před poločasovou přestávkou znovu udeřili. Tentokrát to byl ofenzivní záložník Jakub Marek, který nejprve zvýšil na 2:0 pro Baník v 39. minutě a po svižné akci přidal v 43. minutě ještě jeden gól. Dobrá produktivita našeho týmu zápas fakticky rozhodla už v první půli, přesto na hřišti bylo hodně živo i po změně stran. Potvrdil to v 63. minutě opět Marek, který završil hattrick, s celkem šesti vstřelenými góly je v letošní sezóně druhým nejproduktivnějším hráčem juniorky.

Zbytečnou kaňkou závěru jinak povedeného utkání, do kterého na pár minut zasáhli také dorostenci Jiří Novák a Denis Granečný, bylo vyloučení dalšího reprezentanta do 20 let Matěje Helešice, který v 76. minutě dostal druhou žlutou kartu za faul na hráče Bohemians Praha 1905. Junioři Baníku nedělní výhrou 4:0 navázali na předchozích pět vítězných zápasů a navíc popáté v řadě udrželi čisté konto. Celému týmu k vítězství gratulujeme a přejeme mnoho štěstí a úspěchů v dalších zápasech, ten nejbližší bude hrát v neděli 18. října od 15:00, kdy na Bazalech přivítá České Budějovice.