so 28.8.2021

Jubilant Fleišman rozhodl: Baník - Boleslav 1:0

Tím nejlepším možným způsobem oslavil svůj jubilejní třístý ligový start Jiří Fleišman. Úžasnou trefou rozhodl dramatický duel a Baník díky tomu porazil Mladou Boleslav 1:0! A už pojedenácté za sebou doma neprohrál.

Zápas se dlouho odvíjel mezi šestnáctkami a na první šanci se dlouho čekalo. Oba týmy se vzájemně velmi bedlivě hlídaly, a tak se sice bojovalo, ale také se kupily nepřesnosti. První větší možnost si vypracovali ve 22. minutě hosté. Milan Škoda si naběhl na přední tyč a hlavou po rohovém kopu mířil jen těsně mimo.

Baník se o slovo důrazněji přihlásil ve 24. minutě. David Lischka vysunul do šance Jiřího Klímu, ten se v šestnáctce uvolnil, nicméně jeho střelu mladoboleslavská defenziva zablokovala. Akce pokračovala dál a Dyjan Carlos de Azevedo dostal míč do branky, jenže z ofsajdu.

Jiří Klíma pak ve snaze hlavičkovat trefil míč spíše ramenem.

Ve 31. minutě se zrodil nádherný moment. Gigli Ndefe u rohu šestnáctky chvíli váhal, zda nacentrovat pravou, či levou. Na bránícího Davida Juráska to sehrál tak, že si míč nachystal na pravou a Jurásek se proti chystanému centru také takto postavil. Jenže Gigli Ndefe si míč bleskurychle přehodil na levou, okamžitě odcentroval ke vzdálenější tyči, tam si naběhl Jiří Fleišman a fantastickým volejem propálil Pavla Halousku.

Hosté zůstávali nebezpeční. Ve 35. minutě posílal Jiří Skalák před branku Baníku ze strany velmi nebezpečný střílený centr, který prosvištěl malým vápnem, aniž jej někdo zasáhl. A stejný hráč měl tutovku ve 44. minutě. Hosté se dostali do brejku a přečíslení, Marek Matějovský poslal Skalákovi míč do šestnáctky, ten však tváří v tvář Janu Laštůvkovi přestřelil.

Mezitím byl blízko David Lischka, když poslal míč po rohovém kopu hlavou těsně mimo. A v samém závěru první půle prošel Jiří Klíma po levé straně, předložil do šestnáctky Romanu Potočnému, který však z vynikající pozice minul.

Hosté se po pauze tlačili za vyrovnáním. Blízko byl Tomáš Ladra, ale také on z výborné pozice nezamířil přesně. Pak na druhé straně poslal Nemanja Kuzmanovič chytrý míč mezi mladoboleslavskými obránci rozběhnutému Ladislavu Almásimu, ale Halouska vyběhl a byl u balonu o kousek dřív.

A pak byl blízko znovu Tomáš Ladra. Velmi blízko! Jeho hlavička se totiž otírala o tyč…

Hlavou pak pálil po centru Jakuba Pokorného na druhé straně Ladislav Almási. Zamířil velmi dobře, ovšem Pavel Halouska se zaskvěl a míč vyrazil.

Zápas nabral obrátky a brzy se zrodila další velká šance. Po centru Marka Matějovského hlavičkoval z tutové pozice Milan Škoda. Skoro se zdálo, že nemůže minout. A minul…

Slezanům se pak nedařilo kloudně zakombinovat a hosté zvyšovali tlak. Ladrův nebezpečný centr z přímého kopu domácí obrana odvrátila na roh. Následovaly další závary. Jan Laštůvka ale neinkasoval. V poslední minutě sebral míč z nohy pronikajícímu Lukši Maškovi, který zakončoval ve skluzu, pak skvěle zasáhl proti Ladrově střílenému centru a Baník i díky tomu poprvé v sezoně uhájil nulu vzadu. A připsal si tři body.

Ondřej Smetana: "Je to pro nás nesmírně cenné vítězství. Od začátku to bylo trochu nervózní, neudrželi jsme míč, byli jsme zbrklí, nepřesní. Ve druhém jsme chtěli přidat, ale nešlo to. Nevím, jestli nám došla šťáva. Ani střídající hráči nechytili tempo zápasu, museli jsme to v nízkém bloku přežít a odehrát, mělo to nějaké objektivní příčiny, ale nechci se vymlouvat. Naším nedůrazem a nedostupováním nás Boleslav zatlačila a dostávala se do šancí. Na jaře bychom takový zápas možná zremizovali, nebo dostali gól, ale dneska jsme to zvládli."

Karel Jarolím: "Poněkolikáté jsme se dostali do stavu, kdy v poločase prohráváme. První poločas byla spousta situací, z jsme v přechodové fázi lacino poztráceli balony. Ve druhém poločase byla snaha něco s výsledkem udělat, byly tam nebezpečné situace a Halouska nás podržel v jedné šanci Baníku. Když jsme gól dali, tak nebyl uznaný. To, že jsme nesrovnali, je kaňka na výkonu."