so 7.5.2016

Jeden gól byl málo, Baník nemá ani bod

Baník zůstává po odehraných osmadvaceti ligových zápasech na čtrnácti získaných bodech. V sobotu svěřenci trenéra Vlastimila Petržely nestačili na vršovické Bohemians 1905, jimž na Městském stadioně podlehli 1:2. Za hosty se už v prvním poločase prosadili Havel s Bartekem, porážku svým čtvrtým jarním gólem v 50. minutě z pokutového kopu zmírnil Robert Hrubý.

První poločas vyzněl jasně pro hosty, kteří si vytvořili snad pět slibných šancí. Hodně vidět byli především útočník Schick a levý záložník Acosta, kteří dělali domácí obraně velké problémy.
Bohemians šli do vedení už v 6. minutě, kdy se uvolnil ve vápně Havel a umístěnou střelou překonal gólmana Šroma. Domácí celek se snažil kombinovat ve středu hřiště, ale většina akcí končila před velkým vápnem.
To hosté byli mnohem nebezpečnější a přímočařejší. Ve 13. minutě se opět na pravé straně ostravské obrany uvolnil Mosquera a jeho přesný centr ve vápně málem zúročil Schick. Střelu útočníka reprezentační jedenadvacítky Šrom chytil. V 19. minutě ostravská obrana opět hlásila stav ohrožení, když z dobré pozice mířil vedle branky Acosta. Nedorozumění v ostravské obraně pak mohl hned dvakrát potrestat opět Schick, který ale Šroma nedokázal prostřelit. Podařilo se to až v posledních vteřinách prvního poločasu Bartekovi, který pronikl sám před branku a chladnokrevně zvýšil na 2:0.

Baník přitom nehrál na polovině soupeře špatně, ale Zlámal musel zasahovat jen proti střele Hrubého. Slibně vypadal v závěru i volej Jakuba Šašinky, který ale zablokovala obrana hostí.
Na problémy v obraně reagoval o přestávce kouč Vlastimil Petržela hned dvěma změnami v sestavě, na hřiště se dostali krajní obránci Dostál s Granečným místo Celby s Lučićem. Baník se vrátil do utkání v 50. minutě, kdy se po faulu Šmída na Jakuba Šašinku z pokutového kopu trefil Hrubý. Ostravský záložník skóroval na jaře už počtvrté a osamostnil se jako nejlepší střelec svého týmu.

Domácí celek ožil, ale většinu slibných akcí skončilo špatnou finální přihrávkou. Rozhodnout mohl naopak v 82. minutě střídající Akunin, který své ale sólo na Šroma nezvládl a z minisouboje vyšel jako vítěz ostravský brankář. Ovšem na třetí porážku Baníku za sebou to mělo jen kosmetický vliv.

Vlastimil Petržela: "První poločas to snad ani nebylo moje mužstvo. Nevím, co se stalo. Museli jsme zase udělat nějaké změny, ale bohužel jsme do zápasu vstoupili chladně. Upozorňovali jsme kluky, že mužstvo Bohemky je důrazné a šikovné na balonu. Ale všechno, co jsme jim promítali a řekli, šlo vniveč. Všechno jsme dělali špatně a to jsme ještě měli štěstí, že Bohemka z šancí nedala další dva góly. Povedlo se nám ve druhé půlce aspoň oživit krajní beky, kde to začalo jezdit. Pepa Celba to venku zvládá, ale doma s tím trošku bojuje. V přestávce jsme se museli trošku rozlobit v šatně. Druhou půli jsme začali úplně jinak, hráli jsme fotbal, začali jsme kombinovat a zjistili jsme, že to jde, že to nemusíme jen nakopávat. Tajně jsem pak věřil, že to ještě otočíme, ale chybí nám útočníci a možností, jak do toho sáhnout, teď nemám. Před zápasem se nám zranil i Lásik, takže celkově těch možností je málo."

7.
května
Baník VS Bohemians
Synot liga

Poločas: 0:2
Branky: 50. Hrubý z penalty - 6. Havel, 45. Bartek. Rozhodčí: M. Paták – Ratajová, Hrabovský. ŽK: Celba - Hubínek.