so 25.1.2020
MUZ

Jánošovy trefy nestačily: Baník - Brno 2:3

Baník první utkání na Tipsport Malta Cupu prohrál. Vedl sice nad Zbrojovkou Brno už 2:0, zápas, který na maltském národním stadionu sledovala početná skupina baníkovských fanoušků, nakonec skončil 2:3.

Utkání mělo raketový start. V osmé minutě vyzkoušel Adam Jánoš to, co občas testuje. A totiž překvapit brankáře lobem z půlky hřiště. Je to vždy jen o tom to trefit, protože gólman ve chvíli, kdy se hra odvíjí uprostřed, stojí vždy daleko před brankou. Adam Jánoš napřáhl ve středovém kruhu a těžký kop zvládl. Míč přeletěl brankáře Flodera a zapadl za něj do sítě.

V 10. minutě mohlo být vyrovnáno. Brněnský Přichystal přihrál před malé vápno Pachlopníkovi, ten byl před brankou úplně sám, vystřelil levačkou z první a přestřelil.

Za dvě minuty si Baník vybojoval možnost zahrávat přímý kop z nějakých sedmnácti metrů. Exekuce se ujal Adam Jánoš a trefil se i tentokrát! Baník vedl 2:0 a necelá stovka fanoušků, kteří na Maltu za Baníkem přiletěli, byla nadšená.

Zbrojovka z nenápadné situace vyrovnala. Pachlopník zahrál přímý kop ze strany směrem k malému vápnu, míč záhadně proskákal až k Přichystalovi, a ten jej zblízka usměrnil do sítě. Brňané vycítili šanci a přidali na aktivitě, nicméně stav utkání se do konce poločasu nezměnil.

Hned na začátku toho druhého přišlo vyrovnání. Fouskova střela z úhlu by možná nebyla tak záludná, kdyby ji smolně netečoval Patrizio Stronati ve snaze ránu zablokovat. Míč po jeho teči nabral nečekanou trajektorii a obletěl Viktora Budinského, který neměl šanci zasáhnout.

Další velkou šanci spálilo Brno po hodině hry. Šumbera ve výborné pozici pálil mimo. Rozhodnutí přišlo v 82. minutě. Baník zahrával roh, gólman Šustr, který v první půli vystřídal zraněného Flodera, míč chytil, rozehrál rychlou proti akci, kterou potáhl jeho spoluhráč Vintr. Míč k zakončení připravil Sedlákovi, toho vychytal Budinský, k dorážce se ale dostal Vintr a svou šanci proměnil.

Vyrovnat mohl chvíli před koncem Daniel Holzer. Jeho rána měla velmi zajímavé parametry, protihráčova teč ji ale vychýlila těsně mimo branku!

Baník si tak na Tipsport Malta Cupu zahraje v pondělí v 11 hodin o třetí místo. 

Fotogalerie

Ohlasy k utkání

LUBOŠ KOZEL: “Přetrvává to, co nám ukázaly předcházející zápasy. Pětadvacet minut snesly měřítko, úvod byl docela dobrý, dali jsme dva góly. Ale naše nedůslednost a nezodpovědnost dozadu pomohla soupeři brátit se do zápasu. Soupeř dnes vypadal daleko živější. Třetí gól jsme dostali po našem rohu, to byla taková perlička. Jsme teď ve velké únavě, přesto si myslím, že alespoň k penaltám jsem utkání dovést měli. Do defenzivní fáze nepracujeme dobře.”

https://www.youtube.com/watch?v=CBWgMF9PRSY

Statistiky hráčů

statistiky hráčů nejsou k dispozici

Statistiky brankářů

statistiky brankářů nejsou k dispozici

Informace o utkání

25.
sobota
ledna
Brno VS Ostrava
Přátelská utkání

Statistiky

Poločas: 1:2
Branky: 23. Přichystal, 46. Fousek, 82. Vintr – 8. Jánoš, 12. Jánoš.
Diváci: 100

Sestavy

Brno

Floder (16. Šustr) - Bariš (46. Eismann), Dreksa, Šural, Kotula - Pachlopník (46. Krška), Čermák, J. Sedlák (86. Jurásek), Fousek (63. M. Sedlák) - Hladík (46. Šumbera), Přichystal (70. Vintr).

Ostrava

Budinský – Fillo (61. Hrubý), Šindelář (46. Procházka), Stronati, Fleišman – Buchta (46. Kuzmanovič), Jánoš, Jirásek (46. Drozd) – Reiter, Smola (61. O. Šašinka), Granečný (61. Holzer).
11
Nemanja
Kuzmanovič
15
Patrizio
Stronati
6
Daniel
Tetour
31
Ondřej
Šašinka
18
Tomáš
Zajíc
7
Martin
Fillo
5
Adam
Jánoš
21
Daniel
Holzer
16
Jan
Laštůvka
25
Jiří
Fleišman