FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

I na západě za bod. Sokolov – Baník 0:0

05.11.2016 | Redakce

Remízová série pokračuje. Baník ve 14. kole FNL uhrál bezgólovou plichtu v Sokolově a o body se podělil už v šestém podzimním venkovním utkání. Sedm minut před koncem sice rozvlnil síť Tomáš Zápotočný, ale pravděpodobně kvůli ofsajdu gól neplatil. Baníkovci jsou i po čtrnácti kolech neporaženi, jenže třetí Opava se na ně v případě nedělního vítězství ve Varnsdorfu může bodově dotáhnout.

FNL, 14.kolo, so 5.11. , diváci: 2930
FK Baník Sokolov - FC Baník Ostrava
0:0

Rozhodčí: Julínek - Ratajová, Antoníček. ŽK: Ožvolda, Zápotočný.

FK Baník Sokolov: Belaň - Strada, Ševčík, Vondráček, Medvěděv – Vrtělka, Machek – Mejdr (81. Kosak), Glaser, Sadílek (69. Dvořák) – Provod (86. Čihák).

FC Baník Ostrava: Vašek - Celba, Mešaninov, Zápotočný, Hučko - Hlinka, Ožvolda (76. Chvěja), Mičola - Lupták (46. Mondek), De Azevedo, Stáňa (83. Urgela).

Komentář

I ve vítězné sestavě z derby trenér Vlastimil Petržela udělal tři změny: po delší době do ní vrátil Luptáka a Ožvoldu, od začátku šel do hry i De Azevedo. Baník na rozdíl od posledního dopoledního zápasu v Pardubicích hrál právě i díky Ožvoldovi od startu daleko agresivněji ve středové linii a už ve druhé minutě mohl zhruba pěti stovkám ostravských fanoušků zvednout náladu Stáňa, ale poté co se prosmýkl obranou, jeho střela olízla tyč.

Baník se usadil na útočné polovině, ale šachová partie se zataženým soupeřem postrádala klíčový tah. Dvě šance, které volaly po gólu, si hosté ale vytvořili. Lupták v 6. minutě nepřekonal gólmana Belaně přízemí ranou z pravé strany, v 26. minutě si Baník postupným útokem vypracoval další gólovou situaci pro Mičolu, ale jeho dobře mířenou ránu k tyči brankář vyrazil.

Po změně stran už Baník nebyl tak výrazně dominantní jako v první půlce a na těžkém a horšícím se terénu už to byly spíše gladiátorské hry. I domácí, kterým se povedlo vymanit z tuhé defenzívy, se několikrát osmělili. Jednou dohráli rychlý kontr z pravé strany až do zakončení, ale Dvořákovu střelu po zemi Vašek v 78. minutě bez potíží kryl.

Největší vzrušení na sále přinesla 83. minuta: Baník po Celbově centru do vápna a přesné ráně Zápotočného skóroval, ale pomezní sudí Ratajová praporkem signalizovala patrně ofsajd. I proto si Ostravané připsali v sedmém venkovním utkání šestou plichtu.

Ohlasy trenérů


VLASTIMIL PETRŽELA: „V první půli jsme měli dvě situace, které jsme měli proměnit. Těžko jsme se tam dostávali. Ale kluci to odmakali, chtěli vyhrát. Tady jim nemám co vytknout. Bohužel se to nepovedlo. Chybí ním tam trošička štěstí, ale v některých momentech i větší kvalita.“


Fotogalerie

Twitter
MW Dias
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA