FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Hradbu propálil ruský tank: Baník – Vítkovice 1:0

26.10.2016 | Redakce

Trvalo to hodinu, ale nakonec se povedlo. „Ruský tank“ Arťom Mešaninov prolomil vítkovické catenaccio a rozhodl v 33. ostravském derby o nejtěsnějším vítězství Baníku. Baník tak vyhrál i sedmé utkání na ostravské půdě a po předehrávce 13. kola FNL se dotáhl na jeden bod za Olomouc, která má ale zápas k dobru.

FNL, 13.kolo, st 26.10. , diváci: 6618
FC Baník Ostrava - MFK Vítkovice
1:0
(0:0)

Branka: 58. Mešaninov (Stáňa). Rozhodčí: Dubravský - Caletka, Vodrážka. ŽK: Stáňa, De Azevedo - Coufal.

FC Baník Ostrava: Vašek - Celba, Mešaninov, Zápotočný, Hučko - Nerad, Hlinka, Mičola - Mondek (87. Lupták), Urgela (46. De Azevedo), Stáňa (75. Helešic).

MFK Vítkovice: Kostolanský – Cverna, Coufal, Mikula, Prajza - Vaněk, Texl – Ondráček, Jurča (67. Demeter), Hlavsa (46. Fiala) – Mišinský (77. Vacek).

Komentář

Kouč Vlastimil Petržela udělal tři změny: do sestavy se po zranění vrátil Stáňa, po trestu Nerad a za distancovaného Suse naskočil Celba. Předpoklady, že soupeř pod novým koučem Pulpitem vystaví svou taktiku na obraně, nebyly liché, a Baník se proti zahuštěné defenzívě taky pořádně natrápil.

Petrželův tým si rychle po výkopu vynutil značnou územní převahu. Jenomže kolem vítkovického vápna kroužil jako lovec bez pušky. Chyběl náboj, kterým by kořist zahnanou do kouta omráčil. U obou nejnebezpečnějších situací byl v první půli Mondek. Ale jeho pokusu z 15. minuty chyběla větší tvrdost i přesnost, po půlhodině už pálil daleko razantněji, ale Kostolanský balon vyrazil nad bránu.

Do druhé půle na hrotu ofenzívy nahradil Urgelu střízlík De Azevedo, který rozběhal ofenzívu a donutil svůj tým hrát více po zemi. Baník si nakonec proti úporně bránícímu soupeři pomohl standardní situací. Po autovém vhazování a narážečce Mičoly se od pravé lajny ze Stáňovy kopačky snesl nadýchaný centr na Mešaninova, který v 58. minutě z malého vápna hlavičkoval přesně k tyči.

Vítkovice byly nuceny opustit obrannou ulitu, ale Baník víc prostoru pro brejkové situace nezužitkoval. Pojistku mohl přidat v 78. minutě Nerad, jeho střela však z šestnácti metrů o centimetry minula tyč. Baník však kontrolu nad derby nepustil z rukou a pohlídal si jednogólové vítězství.

Ohlasy trenérů

VLASTIMIL PETRŽELA: „Byla to hra na jednu bránu prakticky celý zápas. My jsme s tím trošku počítali. Těžko jsme se proti tomu prosazovali. Trošku nám chyběl pohyb, bylo to statické. Proto jsem se rozhodl, že vyměním útočníky na hrotu,, a pak se to zlepšilo. Vydřené vítězství, ale zaplaťpánbůh za něj.“Fotogalerie

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA