FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Hosté odolávali hodinu. Plzeň – Baník 3:0

27.08.2017 | Redakce

Hodinu se drželi, pak se ale značná ofenzivní síla Plzně projevila. Baník v pátém kole HET ligy prohrál na západě Čech na hřišti vicemistra po třech gólech v závěrečných pětadvaceti minutách 0:3. K lepšímu výsledku Slezany nedotlačily ani úctyhodné čtyři stovky fanoušků, které se i přes narychlo zrušený zákaz na opačné straně země sešly v hostujícím kotli.

I. liga, 5. kolo, ne 27.8. , diváci: 10407
FC Viktoria Plzeň - FC Baník Ostrava
3:0
(0:0)

Branky: 64. Limberský, 78. Krmenčík, 85. Kolář. Rozhodčí: Hrubeš – Dobrovolný, Kubr. ŽK: Hubník - Azackij, Vašek.

FC Viktoria Plzeň: Kozáčik – Řezník, Hubník (26. Hejda), Hájek, Havel (59. Limberský) – Živulić, Hořava – Petržela, Čermák (60. Kolář), Kopic – Krmenčík.

FC Baník Ostrava: Vašek – Pazdera, Azackij, Šindelář, Sus – Hlinka, Panić - Mičola (70. Stáňa), Hrubý, De Azevedo (70. Granečný) – Baroš (54. J. Šašinka).

Komentář

Kouč Radim Kučera poprvé v sezoně upustil od rozestavení 4-4-2 a s přihlédnutím k ofenzivní síle soupeře více zahustil střed hřiště. Osm dnů po škaredé srážce s teplickým Fillem se znovu do brány postavil vykurýrovaný Petr Vašek a v 17. minutě přes celé hřiště pozoroval první velkou šanci zápasu, kterou měl po brejku De Azeveda a po tečované ráně Hrubého Baník. Kozáčik tak tak s námahou odvrátil v protipohybu balon na cestě do sítě.

Plzeň si udržovala územní převahu, ale Baník pružně reagoval na všechny výpady. V předfinální fázi dokázala na soupeře několikrát vyzrát, ale vyloženou šanci neměla. Tu další si naopak vypracovali znovu hosté: Baroš po rohu v 31. minutě prodloužil balon na zadní tyč a Kozáčik na čáře zase osvědčil skvělý postřeh po teči plzeňské ruky. Nebyl to gól, ani penalta.

Viktoria v první půli několikrát použila obávaný kontr do nezformované obrany. V 33. minutě už měli hosté velkou kliku, když Čermákova jedovka těsně prošla vedle tyče.

Po změně stran už však začalo přituhovat. Plzeň zvýšila obrátky a už ve 46. minutě baníkovce po Kopicově voleji uchránila tyč. I další Kopicova dělovka v 58. minutě těsně minula cíl a domácí za to mohl vzápětí vytrestat De Azevedo, který však po sólu prováhal nejlepší moment pro střelu a nakonec z toho byl jen roh.

Po příchodu Koláře s Limberským převaha Plzně ještě narostla. Už bez vynuceně střídajícího a lehce zraněného Baroše v 64. minutě vyústila v první gól, o který se nechytatelnou střelou z 20 metrů postaral Limberský.

Domácí až do závěru byli lepší a nebezpečnější. Tři body jim pojistil v 78. minutě Krmenčík dorážkou z malého vápna a v 85. minutě Kolář rychlý protiútok z levé strany zakončil trefou z jedenácti metrů. Vzápětí šel zleva sám na bránu Kopic, ale jeho lob napnul pouze boční síť.

Ohlasy trenérů

PAVEL VRBA: „Fotbal to byl hlavně v prvním poločase nahoru-dolů. Po přestávce jsme už měli větší převahu a přišly góly. Jsem rád, že jsme ten zápas po tak těžkém čtvrtku zvládli. Hráči ve druhém poločase dokonce ještě stupňovali tempo.“RADIM KUČERA: „Někdy je to i o tom štěstí. My jsme měli dvě gólové šance v prvním poločase; zatímco tečovanou střelu Hrubého tam Kozáčik se štěstím chytil, pak ve druhé půlce rána Limberského s tečí Pazdery skončila v bráně. Myslím, že kdyby tam nebyla teč, Vašek by to měl. Ale musíme uznat, že Plzeň ve druhé půli prokázala velkou kvalitu, kterou tam přinesli střídající hráči. Domácí pak byli v řešení gólových situací daleko kvalitnější.“


Fotogalerie

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA