st 2.9.2020

Hattrick Daniela Tetoura: Kroměříž - Baník 0:3

Baník zvládl přípravný duel na půdě třetiligové Kroměříže vítězně. Díky hattricku Daniela Tetoura vyhrál 3:0.

První se o střelecký zápis pokusil domácí Cupák, jeho nepříjemnou střelu ve 2. minutě chytil Jan Laštůvka. V 5. minutě nacentroval z levé strany Jiří Fleišman, Roman Potočný hlavičkoval, gólman Dostál jeho střelu vyrazil, ale jen pod nohy dobíhajícího Daniela Tetoura. Ten zblízka otevřel skóre.

Ve 12. minutě přiletěl do kroměřížské šestnáctky zprava další centr, tentokrát si na něj naběhl  Daniel Tetour a hlavou nekompromisně zvýšil. Třetí gól přidal znovu Daniel Tetour. Do šestnáctky poslal míč z pravé strany Martin Fillo, Muhamed Tijani balon přiklepnul a Daniel Tetour uklidil.

Záložník Baníku mohl o chvíli později přidat čtvrtý gól, zblízka přeloboval brankáře, ale jeden z domácích hráčů míč na brankové čáře odkopl.

Krátce před poločasem se k nebezpečné střele dostal Muhamed Tijani. Dostál jeho ránu z hranice šestnáctky vyrazil.

Brzy po poločase přihrál David Buchta před branku Tomáši Smolovi, toho dokázala domácí obrana při zakončení zablokovat. O chvíli později střílel zblízka Jirásek, gólman Kofroň jeho ránu vytáhl zpod břevna. V šanci se ocitl i Filip Kaloč, mířil vedle. A poslední slovo měl Jan Juroška, který to zkusil ze střední vzdálenosti a jen těsně minul šibenici.

LUBOŠ KOZEL: "Rozdělil bych ten zápas na dva poločasy. V tom prvním jsme podali velmi slušný výkon, což bylo podpořeno třemi brankami. Rychle jsme rozhodli o výsledku. Ale ve druhém už to bylo horší a projevilo se to i tím, že jsme nedokázali vstřelit gól."