ne 10.4.2022

Góly nepřišly: Baník - Hradec 0:0

Čekání na domácí vítězství pokračuje. Baník se v utkání s Hradcem Králové neprosadil a zápas skončil remízou 0:0.

Na první nebezpečnější situaci se čekalo pět minut. V té šesté si Arťom Koncevoj potáhl míč z pravé strany na osu hřiště před hranici šestnáctky, vystřelil levou, ne moc prudce a Patrik Vízek v hradecké brance neměl problém míč chytit.

Baník se marně snažil vynutit si souvislejší tlak. Po čtvrthodině se do šestnáctky soupeře dral Nemanja Kumanovič, tísněn se dokázal dostat ke střele, ale ta postrádala razanci i přesnost.

A podobně dopadl Ladislav Almási po přiťuknutí Arťoma Koncevého.

Zahrozil i soupeř. Přímý kop Jakuba Rady ze strany prosvištěl kolem malého vápna, naštěstí pro Baník na míč nikdo z hradeckých hráčů nedosáhl.

Hlavičku Jana Krále po rohovém kopu chytil Jan Laštůvka.

Ve 33. minutě přišla šance, která měla gólové parametry. David Buchta našel obloučkem v šestnáctce rozběhnutého Ladislava Almáciho, jehož hlavička byla velmi prudká a Vízek by ji těžko chytal,kdyby mířila na branku. Letěla však těsně vedle.

Začátek 37. minuty přinesl druhou velkou šanci Baníku. Nemanja Kuzmanovič prostrčil míč Davidu Buchtovi, ten byl najednou sám před Vízkem, byť poněkud z úhlu. Hradecký brankář výborně vykryl prostor a proti Buchtově pokusu o průstřel vytáhl úspěšný zákrok.

V závěru poločasu se ještě po rohovém kopu dostal ke střele Nemanja Kuzmanovič, ovšem přestřelil.

Po přestávce zahrozili hosté. Nejdříve Adam Vlkanova přestřelil a o chvíli později měl Baník štěstí, že stejný hráč v ostravské šestnáctce volil raději střelu nad místo toho, aby přihrál úplně volnému Janu Mejdrovi…

Hosté dál drželi Baník v bezpečné vzdálenosti od své branky a šance nepřicházely. V 66. minutě se navíc zranil Jaroslav Svozil a musel být odnesen na nosítkách…

Tlak Baníku v závěrečných minutách konečně zesílil, ale šance se urodila jen v nastaveném čase. Měl ji Nemanja Kuzmanovič, jemuž se ale nepodařilo prostřelil blok bránících hráčů soupeře.

Ondřej Smetana: "Do zápasu jsme nevstoupili dobře a táhlo se to s námi po zbytek utkání. Chyběl nám klid a lehkost na hřišti. Výkon, který jsme předvedli, nebyl dostačující."

Miroslav Koubek: "Dnes mám pocit, že jsme měli blíže třem bodům. Byli jsme aktivní a nebezpečnější než soupeř, kterého jsme přivedli svou hrou do stádia nervozity. Akorát jsme spoustu finálních a předfinálních situací nedohráli do gólového efektu. Ale jinak to z naší strany byl velice dobrý organizovaný a zároveň fotbalový výkon."