so 15.8.2020

Generálka na výbornou: Hartberg - Baník 1:4!

Generálka na novou sezonu se Baníku povedla. Slezané vyhráli v Rakousku nad TSV Hartberg 4:1. O góly se postarali Milan Jirásek, Jakub Pokorný, Muhamed Tijani a Oleksander Azackij.

Baník vstoupil do utkání velmi dobře. První střela sice náležela domácím, Jan Laštůvka ji bez problémů kryl, ve 4. minutě však Baník poprvé udeřil. Jan Juroška poslal na útočné polovině míč kolmo Rudolfu Reiterovi, ten jej dostihl před koncovou čárou, bez váhání poslal pod sebe do šestnáctky přesně do místa, kam nabíhal Milan Jirásek. A jeho pumelice byla nechytatelná.

O pět minut později mohl Baník zvýšit. Hezkou a rychlou kombinační akci zakončil dělovkou Ondřej Šašinka, gólman Swete měl štěstí, že mířila do míst, kde stál, takže ji stačil vyrazit.

A v 17. minutě posílal Rudolf Reiter do šestnáctky míč Tomáši Zajícovi. Přihrávka byla o půlmetr delší, než by Tomáš Zajíc potřeboval. Byl by totiž sám před gólmanem.

Ostravané domácí do střeleckých možností dlouho nepouštěli, výjimkou byla situace, kdy hráči Hartbergu vystihli baníkovskou rozehrávku. Byla z toho šance a zákrok Jana Laštůvky, který míč vytěsnil na roh.

Až ve 23. minutě domácím kombinace vyšla, z levé strany přišla přihrávka do šestnáctky pro Tobiase Kainze, který míč v jasné pozici uklidil k tyči – 1:1.

Baník si vzal vedení brzy zpět. Ve 29. minutě si míč na levé straně v rychlosti vyměnili Daniel Holzer s Romanem Potočným, ten akci potáhl až k šestnáctce, zkoušel centrovat do šestnáctky, domácí obrana jeho centr zablokovala a odehrála na rohový kop. Toho se ujal Daniel Holzer, našel Jakuba Pokorného, jehož hlavičku na vzdálenější tyč Swete chytil ani nemohl.

Druhou půli zahájili šancí domácí. Urostlý útočník Borna se najednou ocitl sám před Janem Laštůvkou. Ten proti němu vyběhl, střelu zblokoval a zbytek práce udělal Patrizio Stronati, který balon z prostoru branky definitivně odehrál.

Pak už Baník Rakušany do ničeho nepouštěl. V 65. minutě nacentroval Adam Jánoš, domácí obránce hlavou odvracel a jen těsně minul vlastní branku. Následný roh mohl skončit gólem, u zadní tyče se snažil Jakub Pokorný uklidit míč do prázdné branky, ve skluzu ale minul.

V 72. minutě měl Baník velkou šanci náskok zvýšit. Po faulu na Davida Buchtu kopal penaltu Nemanja Kuzmanovič, gólman Sallinger mu ji chytil.

A vzápětí se do dobré šance dostali na druhé straně domácí, Jan Laštůvka střelu zblízka znovu vyrazil.

A pak už vládl Baník. V 79. minutě využil chybu domácích Muhamed Tijani, sebral obráncům soupeře míč a z dálky přeloboval domácího brankáře. A čtvrtý gól přidal Oleksander Azackij. Pár sekund po svém příchodu na hřiště se prosadil hlavou.

15.
Hartberg VS Baník

Poločas: 1:2
Branky: 23. Kainz - 4. Jirásek (Reiter), 29. Pokorný (Holzer), 79. Tijani, 85. Azackij (Fleišman).