pá 12.8.2016

Fuška za tři body. Baník – Třinec 2:1

Vydřené, ale o to hodnotnější. Baník ve své ostravské premiéře naplno zabodoval, i když vítězství 2:1 nad Třincem se rodilo v ukrutných bolestech. Až v závěrečných jedenácti minutách se jedenáctce domácích bojovníků povedlo zúročit drtivý tlak góly Tomáše Mičoly a Ľubomíra Urgely.

Slezské derby nezklamalo. Třinec, který těsně před utkání získal dalšího exbaníkovce Vengřinka, na domácí vylil už v páté minutě cisternu ledové vody. Málkův centr zprava totiž hlavou ideálně umístil k tyči Motyčka a Baník prohrával.

A začalo nekonečné dobývání hostující brány. Zaskočení Ostravané po dvaceti minutách vstřebali gólový šok a přišpendlili protivníka na svou útočnou polovinu. Ulevit mohl domácí jedenáctce ve 24. minutě Mičola, ale po chytré i efektní patičce Malého trefil gólmana Palečka. Ten byl v první půli jako terč. Smyčka kolem třineckého vápna se stahovala, ale obléhání vápna postrádalo poslední přihrávku do vyložené šance. Hlavičkový pokus Hlinky tak zkrotil brankář a na roh vytlačil i nebezpečnou ránu Pokorného.

Od druhé půle už byla převaha Baníku drtivá. Desetihlavý val na třineckém vápně se nejprve pokusili z dálky překonat Hlinka a Nerad, ale Paleček obě nepříjemné rány zneškodnil. Neujala se ani hlavička Urgely, ale pak přece jen Ostravané našli cestu do lůna třinecké svatyně.

Prokletí odčaroval jedenáct minut před koncem Mičola, který na malém vápně jemnou tečí levačkou prodloužil Helešicův centr na vzdálenější tyč. A zápas pak před frenetickým publikem otočil Urgela, k němuž mezi stopery prošla přihrávka výtečného Mičoly, a z deseti metrů zavěsil podruhé.

VLASTIMIL PETRŽELA: "Naše utkání budou takhle ve druhé lize většinou vypadat. Každý do toho dá maximum, i Třinec proti nám hrál dobře. Na začátku překvapil některé naše hráče a dostal se dovedení. My jsme to dokázali otočit, ale stálo nás to ohromně sil."