so 7.3.2020

Famózní úvod béčka – 5:0 ve Znojmě!

Juniorka zvládla vstup do jarní části MSFL přímo excelentně. Svěřenci Daniela Tchuře navázali na výsledky ze zimní přípravy a ve Znojmě porazili domácí celek jednoznačně 5:0. Dva góly dal Adam Zajíček.

Jako by všechno určila úvodní branka. Baníkovci ji vstřelili ze své první akce: poté co vybojovali balon uprostřed hřiště, Lehnert na levé straně lehce proskočil znojemskou obranou a v 62. sekundě utkání bombou pod břevno překonal domácího brankáře.

Zápas se pak odvíjel hlavně mezi šestnáctkami a zlom přinesla druhá branka. Mooc potáhl akci středem hřiště, opět na levém křídle vysunul Lokšu, který křížnou střelou k tyči zvýšil na 2:0.

Znojmo vzápětí mohlo snížit, ale závar ve vápně a pokus Buhiče zlikvidoval Murin. Baník byl efektivnější a své šance využíval. Těsně před koncem poločasu dal Jihomoravanům rozhodující ránu do vazu Zajíček, který z malého vápna na bližší tyči ideálně hlavou trefil Zálešákův centr.

Stejný hráč načal i druhou půli: po pouhých patnácti sekundách po obrovské hrubce domácí obrany běžel Zajíček sám na gólmana a chladnokrevně jej obstřelil. Na dva góly nepotřeboval ani minutu čisté hrací doby.

Po faulu Moravce na Martiníka hrál Baník od 55. minuty přesilovku, kterou po deseti minutách rychle využil po signálu z rohového kopu nádherným volejem pod břevno Foltyn.

DANIEL TCHUŘ: "S výsledkem je samozřejmě velká spokojenost. Po zimní přípravě do toho prvního zápasu vždy jdete s očekáváním a jsem rád, že jsme na přípravu dokázali navázat i v ostrém utkání. Lepší byl z naší strany první poločas, kdy jsme si udělali třígólový náskok. Důležitý byl čtvrtý gól v úvodu druhé půle, kterým jsme soupeře srazili hned po příchodu z kabiny. Paradoxně nám ublížilo vyloučení domácího hráče. Tam bych si pak představoval výraznější převahu. Ale celkově jsme spokojeni."