pá 20.3.2015

FK Mladá Boleslav - FC Baník Ostrava 1:0

Baník Ostrava ve 21. kole Synot ligy prohrál na hřišti Mladé Boleslavi 0:1 a stále tak čeká na první jarní vítězství. Vítězná branka se zrodila v prvním poločase, konkrétně ve 31. minutě, kdy po vyšachování baníkovské defenzívy vstřelil jedinou branku utkání Jasmin Ščuk. Baník odehrál podobný zápas jako před dvěma týdny v Brně (0:0), neboť si za celý zápas nevytvořil žádnou gólovou příležitost.

Se třemi změnami v základní sestavě nastoupili fotbalisté Baníku na „neoblíbenou“ půdu Mladé Boleslavi. Kvůli smluvní dohodě mezi oběma kluby neodcestoval do středočeské metropole záložník Matej Sivrić, vážné osobní důvody nepustily do hry Davora Kukece a Michal Frydrych nemohl nastoupit kvůli trestu za čtyři žluté karty. Do sestavy se naopak vrátil uzdravený Daniel Holzer, jarní debut od úvodních minut si pak odbyli Filip Kaša s Patrikem Mišákem.

Po úvodním náporu Mladé Boleslavi, který vyvrcholil ranou Vacka zpoza vápna, jíž vyrazil Pavlenka, se v dalších minutách prvního poločasu hra uklidnila. Přesto byl v koncovce nebezpečnější domácí tým, a byť si dlouhé minuty nevytvořil gólovou příležitost, tak především důrazný útočník Wágner zlobil ostravské obránce. Nebezpečné parametry měla Skalákova střela, která mířila těsně vedle.

Klíčový moment prvního dějství přinesla 31. minuta, kdy Vacek průnikovou přihrávkou za beky Baníku vysunul Zahustela, který celou situaci vyšperkoval přihrávkou před prázdnou branku na nabíhajícího Ščuka.

Baník během první půle prohrával důležité souboje ve středu hřiště, čímž dostával pod tlak obrannou řadu. Trenér Frňka na to v 35. minutě reagoval stažením Mensaha, který přepustil místo na hřišti Sukupovi. Obraz hry se však příliš nezměnil, a tak se šlo do kabina za stavu 1:0 pro Mladou Boleslav.

Ve druhém poločase Mladá Boleslav ještě zvýšila svou aktivitu. V 52. minutě Pavlenkovi pomohl stoper Kouřil, který odvrátil pohotovou střelu Wágnera. O tři minuty později opět zahrozil Wágner, když jeho hlavičku bravurně zlikvidoval hrdina okamžiku Pavlenka. I v dalších minutách druhé půle měl Baník více starostí směrem dozadu, než aby mohl s nepříznivým vývojem něco dělat, a tak páteční utkání 21. kola skončilo vítězství Mladé Boleslavi 1:0.

Petr Frňka (FC Baník Ostrava): "Mladá Boleslav vyhrála zaslouženě, my jsme to utkání v první půli odpískali. To je pro mě velké zklamání. Začali jsme hrát až ve druhé půli, ale stín prvního poločasu na nás zůstal. Chyběla nám pohoda, což v kombinaci s kvalitou soupeře vedlo k tomu, že jsme zápas nezvládli. Neumím si vysvětlit, proč nám scházela bojovnost a nasazení."