FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

FK Baumit Jablonec – FC Baník Ostrava 4:0

23.05.2015 | David Kubáň

Z nevydařené mise se vrací A mužstvo Baníku Ostrava. Modrobílí v sobotním klání 29. kola Synot ligy prohráli na půdě Baumitu Jablonec 0:4.

Synot liga, 29.kolo, so 23.5. , diváci: 3413
FK Jablonec - FC Baník Ostrava
4:0
(2:0)

Branky: 41. a 76. Kopic, 34. Pernica, 68. Doležal. Žluté karty: Hübschmann – Frydrych, Jirásek, Sivrić, Sukup. Rozhodčí: Kocourek – Pospíšil, Ratajová.

FK Jablonec: Špit – Romera (59. Crnkić), Pernica, Beneš, Novák – Hübschman, Pospíšil – Masopust, Kopic, Mingazov (74. Čížek) – Doležal (78. Mihálik).

FC Baník Ostrava: Pavlenka – Vengřinek (60. Sukup), Frydrych, Kouřil, Helešic – Jirásek – Sivrić, Kukec, Šichor (46. De Azevedo), Foltyn – Šašinka (70. Pyclík).

Komentář

Fotbalisté Baníku se doslova cítili jako na „Na Střelnici“,neboť to byl domácí Jablonec, kdo od začátku utkání diktoval tempo hry a ostřeloval Pavlenkovu bránu. Ovšem první gólovou příležitost si Jablonec vypracoval ve 31. minutě, kdy Pavlenka lapil Kopicův pokus z hranice pokutového území.

Ostravský brankář poprvé kapituloval o dvě minuty později, ve 33. minutě. Masopust koloběžkou obelstil Helešice, přihrávkou do běhu vysunul Pernicu a jablonecký zadák z malého vápna prostřelil Pavlenku. S jednobrankovým vedením v zádech byli domácí při chuti, následný Pospíšilův pokus z třiadvaceti metrů prosvištěl vedle Pavlenkovy právě tyče.

Ve 41. minutě vedl Jablonec o dvě branky. Kopic si uvnitř pokutového území Baníku převzal Mingazovovu přihrávku, uvolnil se na střed a svou střelu levačkou nasměroval přesně pod padajícího Pavlenku.

Ostravské trápení pokračovalo i ve druhém poločase. Pohlednou jabloneckou akci po ose Pospíšil – Novák – Doležal zakončil třetí jmenovaný střelou do prázdné brány, běžela 68. minuta. Na rozdíl čtyř branek zvýšil v 76. minutě Kopic, který po Crnkićově zpětné přihrávce překvapivě propálil Pavlenku.

Ohlasy trenérů


Petr Frňka (FC Baník Ostrava): „Prohráli jsme se soupeřem, který byl ve všech směrech lepší a předčil nás. Bylo vidět, že se v Jablonci v této sezóně sešla velká kvalita, musím soupeři pogratulovat, protože vyhrál zaslouženě. Něco víc jsme mohli uhrát jedině tehdy, pokud bychom v první půli nebyli tolik pasivní. Zkrátka jsme se zalekli a nechali Jablonec hrát. Museli bychom být daleko odvážnější a předvést mnohem menší množství chyb, abychom tady mohli pomýšlet na lepší výsledek.“


Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA