ne 10.1.2021

Druhá příprava vítězná: Baník - Líšeň 2:0

Druhé zimní přípravné utkání Baníku skončilo vítězstvím. Slezané tentokrát svou herní převahu gólově zúročili a porazili druholigovou Líšeň 2:0.

V sestavě Baníku dostal znovu příležitost Muhammed Sanneh. A ve druhé půli dostal svůj prostor také šestnáctiletý Ondřej Kukučka.

Do vedení se Baník na vyhřívané přírodní trávě Městského stadionu dostal po čtvrthodině hry. Jiří Fleišman nacentroval na vzdálenější tyč, odkud míč hlavou přiklepl Pepe Mena k bližší tyči, a tam se prosadil Jakub Pokorný. Hlavou otevřel skóre.

Za dalších deset minut už to bylo 2:0. Patrizio Stronati rozehrál kolmou akci, míč putoval přes Daniela Tetoura k Jiřímu Fleišmanovi, který skvělou přihrávkou našel v šestnáctce Davida Buchtu. A ten zakončil mazácky k tyči – 2:0.

Baník byl nadále aktivní, branku soupeře ještě do půle dvakrát ohrozil z nebezpečných přímých kopů (Pepe Mena, David Buchta).

Také ve druhé půli se Baník několikrát dostal do dobré pozice, blízko gólu měl Tomáš Zajíc, jenž ideálně netrefil přihrávku Martina Filla. Zajímavou přihrávku Daniela Holzera mohl proměnit Jakub Drozd, z ideální pozice pálil nad. A dělovku Adama Jánoše v závěru skvěle vyrazil líšeňský brankář.

Luboš Kozel: "První poločas byl z naší strany herně lepší. Bohužel naše efektivita není ale zatím příliš vysoká, abychom dokázali zhodnotit to, co si vytvoříme. Branek určitě mohlo být více."