FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Do přípravy pravou nohou: Karviná – Baník 1:3

24.06.2017 | Redakce

Nový kouč Radim Kučera si připsal vítěznou premiéru na lavičce Baníku. Jeho svěřenci v parném sobotním dopoledni zdolali na hřišti v Dětmarovicích MFK Karviná 3:1. O góly se rozdělili testovaný Nizozemec Irvingly van Eijma, Bronislav Stáňa a poslední slovo měl ve druhé půli Štefan Pekár.

Příprava, Dětmarovice, so 24.6. , stadion: SK Dětmarovice, diváci: 1300
MFK Karviná - FC Baník Ostrava
1:3
(1:2)

Branky: 21. Ramirez - 2. van Eijma, 11. Stáňa, 59. Pekár. Rozhodčí: Dubravský - Kotík, Dresler.

MFK Karviná: Pastornický - Pilík, Dobrotka, Košťál (46. Hošek) Eismann (46. Vondra) - Smrž (46. Šisler), Bajric (46. Weber) - Hlúpik (46. Moravec), Budínský (46. Panák), Puchel (46. Kalabiška) - Ramirez (46. Řapek).

FC Baník Ostrava: I. poločas: Šustr - Celba, Breda, Šindelář, Granečný - Mondek, Chvěja, Ožvolda, Stáňa - van Eijma, O. Šašinka. II. poločas: Chmiel - Sus, Jakubov, Honiš, Helešic - Smékal, Matěj, Pekár, Malý - J. Šašinka, Szotkowski.

Komentář

Zápas nesl z obou stran výrazné rysy začátku letní přípravy. Ostravský trenérský tým nechal krom avizované neúčasti Milana Baroše odpočívat například Petra Vaška, Tomáše Zápotočného, Roberta Hrubého, Dyjana Carlose de Azeveda nebo Marka Hlinku, místo nichž dostali prostor méně vyzkoušení členové širšího kádru a Holanďan van Eijma, který je v Baníku na testech.

A právě třiadvacetiletý útočník z Waaljwijku už ve druhé minutě po pasu Granečného a brejku do otevřené karvinské defenzívy načal skóre. I druhý gól padl skoro jako přes kopírák: baníkovci to tentokrát vzali rychle jen přes pravou stranu a vyraženou ránu Mondeka dorazil do sítě Stáňa.

Karviná snížila po standardce a závaru ve vápně zásluhou přesné hlavičky Ramireze a ve druhém poločase si proti nové jedenáctce soupeře vynutila územní převahu. Paradoxně ale jediný gól padl do její brány. Pekár se v 59. minutě opřel do balonu z více než dvaceti metrů a Pastornického balon překvapil nečekaným odrazem.

Karviná byla ve druhé půli silnější na míči, i tak mohla inkasovat počtvrté. Ve stoprocentní šanci ale v 81. minutě po průniku Jakuba Šašinky Smékalovi střela nesedla a přestřelil odkrytou bránu.

Ohlasy trenérů


RADIM KUČERA: „Výsledek nehraje vůbec žádnou roli. I Karviná některé hráče šetřila a zkoušela. Někteří naši kluci, kteří na jaře pravidelně hrávali, dneska ráno trénovali individuálně. Chtěl jsem totiž vidět, jak budou reagovat hlavně ti hráči, kteří hrávali málo nebo byli na hostování. Viděl jsem tam dobré věci, ale i hodně špatných věcí. Určitě jsme si z toho odnesli nějaké poznatky.“


Fotogalerie

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA