po 23.5.2022
ZEN

Devítigólová přestřelka: Baník - Sparta B 4:5

Devět gólů bylo k vidění v utkání druhé ligy žen mezi Baníkem a B-týmem Sparty. Hattrickem se navíc blýskla domácí Klára Pavlíčková. "Baňkám", které vedly už o dvě branky, nakonec vítězství uniklo a s lídrem druhé ligy v utkání skupiny o postup do nejvyšší soutěže prohrály 4:5. Už před utkáním bylo jasné, že postupová druhá příčka v tabulce už je mimo dosah fotbalistek Baníku.

Baňky se do suveréna druhé ligy pustily bez respektu a už po čtvrthodině vedly. Markéta Sehnálková rozehrála přímý kop téměř z poloviny hřiště, v šestnáctce míč hlavou prodloužila Klára Pavlíčková a Urbancová v brance Sparty neměla nárok.

Ve 35. minutě si při další standardce obě hráčky Baníku spolupráci zopakovaly a byl z toho najednou stav 2:0!

Po přestávce Sparta snížila, ale Baník pokračoval v zajímavém výkonu a když Klára Pavlíčková proměnila v 58. minutě penaltu, Slezanky vedly 3:1 a zdálo se, že nečekané vítězství je na světě.

Pak ale Pražanky, posílené o hráčky sparťanského A-týmu, znovu zabraly a dvěma góly v rozmezí jedenácti minut srovnaly na 3:3.

Baník se však ještě jednou dokázal vrátit do vedení. Kateřina Furiková rozehrála roh a Veronika Regecová vstřelila hlavou čtvrtý gól Baníku.

Sparta vyrovnala z penalty a tři minuty před koncem unikla obraně Baníku Skrčená a rozhodla o vítězství Pražanek.

Tabulka nadstavbové části 2. ligy žen (skupina o postup):

LUCIE KOTALOVÁ (hráčka Baníku): "Myslím si, že jsme podaly jeden z nejlepších výkonů v sezoně. Hlavně v prvním poločase, v němž jsme Spartu k ničemu nepustily a samy jsme měly snad šest šancí. Kdybychom podobný kolektivní výkon předváděly v sezoně, a hlavně na jaře, častěji, postupová příčka by nám neunikla. V závěru se projevila kvalita Sparty, posílené o hráčky z áčka, i reprezentace, takže jsme vedení neudržely, ale i tak si myslím, že to byl z naší strany výborný výkon, vstřelit Spartě čtyři góly se v této sezoně nikomu nepodařilo."

22.
Baník VS Sparta B
II. liga žen

Branky: 15., 35 a 58. (pen.) Pavlíčková, 79. Regecová - 53. a 60 Pochmanová, 71. a 84. (pen.) Cvrčková, 88. Skrčená. Rozhodčí: Dytková, ŽK Regecová - Pochmanová, Tomanová.