st 10.5.2017

Derby bez vítěze. Vítkovice – Baník 2:2

Druhé ostravské derby v sezoně skončilo smírem. Blíž ale k vítězství měly na Městském stadionu domácí Vítkovice, které obrátily nepříznivý stav a ještě v 87. minutě vedly 2:1. Alespoň bod, který však v konečném účtování může mít značnou cenu, hostům tři minuty před koncem hlavou zajistil Petr Breda.

Přes výhru v posledním kole proti Varnsdorfu se kouč Petržela odhodlal k pěti změnám v základní sestavě. Nemocného Jakubova a Hrubého, Nerada, Helešice a Suse nahradil Urgelou, Pekárem, Stáňou, Mondekem a Mičolou, který mírného převahu Baníku v úvodní pasáži utkání zužitkoval v první gól. Mondek v 17. minutě zatáhl rychlý protiútok, Stáňa ze závaru hlavičkoval do břevna a Mičola pak z pár kroků dorazil balon do sítě.

O náskok ale Baník přišel pár sekund před poločasem. Chyby v obraně využil Gebert, který zatáhl balon do vápna, a Ondráček po jeho přihrávce trefil po zemi roh Vaškovy brány.

Živou vodou pokropené Vítkovice vycítily, že by ze zápasu mohly vytěžit i tučnější bodovou kořist. Gebert v 57. minutě prošel hladce hostující polovinou hřiště a jeho sólo zhatil až dobře postavený Vašek.

Předzvěstí pohromy se paradoxně stala gólová šance Baníku. Mičola po rohu z těžké pozice nohou sice nasměroval balon do brány, ale na čáře zakročil obránce Prajza. Během dvou minut bylo ještě hůře. Po rohovém kopu se z velkého vápna do odraženého míče opřel v 64. minutě Texl a míč přes několik hráčů prošel až do sítě.

Baník se v závěru nemohl dostat do tlaku a už to vypadalo na třetí porážku v sezoně. V 87. minutě si ale po nenápadné akci uvnitř šestnáctky naskočil na Helešicův centrovaný balon Breda a jeho padající list i se štěstím o tyčku zapadl do brány.

Po faulu na unikajícího Kovaříka, kterého stáhl kousek před pokutovým území, musel na poslední sekundy ze hřiště Zápotočný, přesto v oslabení málem Baník ještě utkání otočil. Ale Helešicovu ránu z nastavení Květon vytáhl na roh.

VLASTIMIL PETRŽELA: "Bod bolí, potřebovali jsme vyhrát. Horší je, že Vítkovice byly lepší. Neudrželi jsme balon ve středu ani na hrotu. Zaplaťpánbůh za remízu, musím uznat, že soupeř byl lepší. Je to komplikace, ale štve mě, že jsme nehráli dobře."