so 2.7.2022
MUZ

Další přípravný smír: Baník - Nieciecza 0:0

Příprava mezi Baníkem a polskou Niecieczou skončila smírem. Na hřišti Unie Hlubina z nemnoha šancí žádný gól nepadl.

Polský tým je v přípravě o dva týdny dále a na hřišti to bylo poznat: Baník zatím během léta narazil na nejkvalitnějšího soupeře. Kouč Pavel Vrba zvolil v první půli rozestavení se třemi stopery, v němž Baník nastoupil v přípravě poprvé, a vyrovnanému utkání dlouho scházely šance. Až ve 33. minutě zahrozil hostující Poznar, jeho hlavička se snesla shora na vnější síť branky Jana Laštůvky.

Baníkovci odpověděli chvíli před přestávkou: rychlý protiútok po křížném přenesení hry Tijanim zakončoval překvapivým řešením z dvaceti metrů Ladislav Almási a jeho bomba skončila jen těsně vedle tyče.

Do druhé půle vyběhla na výborný hlubinský pažit až na Filipa Kaloče zbrusu nová sestava, ale obraz hry byl podobný. Vyrovnaný zápas, minimum šancí. Rozhodnutí měl v 73. minutě na hlavě Marek Jaroň, Šehičův centr ale z malého vápna hlavičkou poslal těsně mimo.

Poslední desetiminutovka byla nejotevřenější. Oba týmy se dostaly do několika přečíslení a v 87. minutě po centru zleva a hlavě Spiewaka uchránila domácí tyč Hrubého brány.

Fotogalerie

Ohlasy k utkání

Pavel Vrba: "Dneska jsme narazili na soupeře, který nás do šancí nepouštěl, projevil se na nás týdenní blok, který byl zaměřený na kondici. Neprosazovali jsme se tolik jako v předchozích dvou zápasech. Mým pohledem byl dnešní zápas v útočné fázi z naší strany slabší než ty minulé. Ale zase nám to ukázalo, jak se s tím někteří hráči vyrovnávají a zvládají některé herní situace."

Statistiky hráčů

statistiky hráčů nejsou k dispozici

Statistiky brankářů

statistiky brankářů nejsou k dispozici

Informace o utkání

2.
sobota
července
Baník VS Nieciecza
Přátelská utkání

Sestavy

FC Baník Ostrava

I. poločas: Laštůvka - Lischka, Pokorný, Frydrych - Ndefe, Takács, Budínský, Kaloč, Fleišman - Almási, Tijani. II. poločas: Hrubý - M. Jaroň, Pojezný, Chlumecký, Šehič - P. Jaroň, Kaloč, Boula, Kuzmanovič, Buchta - Smékal.

Termalica Nieciecza

Loska – Kukułowicz, Tekijaski, Biedrzycki, Grabowski – Hubínek, Ambrosiewicz, Radwanski, Karasek – Mešanović, Poznar. Střídali: Pauliuchenka, Putiwcew, Jania, Vasil, Pietraszkiewicz, Polyarus, Śpiewak, Dombrovsky, Gajda.
9
David
Buchta
99
Ladislav
Almási
25
Jiří
Fleišman
20
Jakub
Pokorný
6
Daniel
Tetour
23
Jaroslav
Svozil
77
Gigli
Ndefe
13
Daniel
Smékal
19
David
Lischka
32
Lukáš
Budínský
11
Nemanja
Kuzmanović
17
Michal
Frydrych
16
Jan
Laštůvka
4
Martin
Chlumecký
22
Filip
Kaloč
29
Ladislav
Takács
7
Karel
Pojezný
5
Jiří
Boula
1
Martin
Hrubý
3
Muhammed
Sanneh
26
Muhamed
Tijani
30
Jiří
Letáček
21
Jiří
Klíma
33
Eldar
Šehić
24
Jan
Juroška
14
Petr
Jaroň