st 22.9.2021

Další pohárové drama: Vltavín - Baník 2:5

Znovu drama a prodloužení, ale i postup. Baník nakonec na půdě třetiligového Loka Vltavín v Holešovicích vyhrál vysoko 5:2, ale heroicky bojující domácí třetiligista mu cestu do čtvrtého kola notně ztížil.

Ondřej Smetana zvolil tým složený z hráčů, kteří v pátek v Olomouci nenastoupili v základu, jenže v prvním poločase rozdíl dvou soutěží na trávníku nebyl moc patrný. Domácí Loko bylo dokonce nebezpečnější a dvakrát bylo velice blízko vedoucímu gólu.

V 10. minutě sklepl Veselý míč hlavou pod sebe Tichému, které se zalekl tutové příležitosti a z malého vápna přestřelil. O tři minuty už Vltavín skoro jásal, ale po Trávníčkově ráně z šestnáctky zachránila Baník tyčka.

Kombinaci Baníku limitoval a zpomaloval poněkud těžší hrbolatý terén, ale v nastavení první půle to přece jen vyšlo. Muhammed Sanneh dloubnul balon za obranu na křídlo Adamu Jánošovi a jeho přihrávku do volného prostoru před bránou zkušeně uklidil do sítě Ondřej Chvěja.

Když hned po změně stran naservíroval Jánoš další lahůdkový centr k nohám Jiřího Klímy, který z voleje pálil pod břevno, vypadalo to už na klidný postup.

Ale Vltavín se znovu postavil na kolena. Jeho nejlepší střelec Pejša dělal Baníku velké starosti a Viktor Budinský mu zhatil dvě gólové šance. V 81. minutě už ale ani ostravský gólman nedosáhl na hlavičku Matějky, která o tyč zapadla za čáru.

Okamžitě nato šel sám na bránu Yira Sor, ale Štorc jeho střelu nohou vyrazil, a tak v 86. minutě Pejša z podobné situace jako Matějka přesnou hlavičkou k tyči vyrovnal. Outsider byl v euforii, v závěru řádné hrací doby dostal hosty ještě pod tlak a vytvořil si nebezpečný závar na malém vápně.

Prodloužení už ale ovládl Baník. Po úniku a centru Sora posoudil sudí zákrok brankáře na Petra Jaroně jako nedovolený a Chvěja z penalty ve 102. minutě bezpečně skóroval.

Hosté pak dominovali hlavně rychlostí. Sor si ve 111. minutě strčil míč do běhu, utekl obránci, brankáři udělal kličku a do prázdné brány zvýšil na 4:2. Podobně vypadal i pátý gól: mladík Smékal zleva obešel beka, navedl si balon doprostřed vápna a pak po zemi k tyči uzavřel skóre.

Ondřej Smetana: „Postoupili jsme, to je podstatné, ale představovali jsme si to samozřejmě jinak. Jak výkon, tak výsledek. Sami jsme si to dnes zkomplikovali. Vina jde dnes i za mnou, že jsem za stavu 2:0 byl možná i zbrklý se střídáním. Ve finále jsme to ale zvládli a postoupili a pro mladé kluky, kteří tam šli a zažili si takový zápas, to byla velká škola. A mám i za ně radost, že se v prodloužení podíleli na dvou gólech."

22.
Loko Vltavín VS Baník
MOL Cup

Branky: 81. Matějka, 86. Pejša - 45.+1 Chvěja (Jánoš), 47. Klíma (Jánoš), 102. Chvěja z penalty, 111. Sor, 119. Smékal. Rozhodčí: Dubravský – Volf, Pfeifer. ŽK: Trávníček, Matějka, Štorc - Buchta, Jánoš, Chvěja, Smékal.