so 28.11.2015

Další nešťastný zápas: Baník - Jihlava 1:2

Ani po 15. kole fotbalisté Baníku nerozšířili dietní čtyři body v tabulce. Baníkovci v sobotním utkání hraném na Městském stadionu v Ostravě - Vítkovicích nestačili na jihlavskou Vysočinu 1:2. Alespoň bod mohl Ostravanům vystřelit šest minut před koncem Davor Kukec, ale chorvatský záložník jako by podtrhl baníkovský zmar a při penaltové exekuci nechal vyniknout brankáře Hanuše.

Vstup do utkání Baníku nevyšel. Nerad obral o míč Kukece, vnikl do pokutového území Baníku, kde obehrál Machovce a propasíroval míč mezi nohama brankáře Pavlenky. Modrobílí se dočkali vyrovnání ve 31. minutě, Mičolovu střelu sice hostující beci tečovali na břevno, dezorientovaný Krejčí si ve snaze odvrátit nebezpečí vstřelil vlastní branku.

Závěr prvního poločasu byl bohatý na zajímavé momenty u obou branek. Ve 41. minutě si Mešanović naběhl za obranu Baníku a pálil na vzdálenější tyč. Jen těsně minul. O minutu nato Narh přihrával před prázdnou branku Mišákovi, ale ten z malého vápna jihlavskou branku trestuhodně přestřelil. A tak ve 44. minutě udeřili hosté. Mešanović si naběhl mezi stopery na Vaculíkovu přihrávku zprava a zblízka propasíroval míč do ostravské sítě.

Baníkovskou snahu srovnat gólové účty výrazně zkomplikovalo Narhovo vyloučení v 65. minutě. Frustrovaný ghanský útočník šel do souboje s Markem nohama napřed a zaslouženě viděl červenou kartu. I v početním oslabení si ostravský tým vytvářel šance. Tu největší zahodil šest minut před koncem Kukec, jehož pokutový kop vychytal brankář Hanuš. Baník zůstává se čtyřmi body beznadějně poslední.

Radomír Korytář (FC Baník Ostrava): "Soupeř nám dnes dal branku z ojedinělého útoku v 6. minutě, což nás srazilo, ale ani tak jsme se nechtěli vzdát a měli určité šance před jeho brankou. Dali jsme vyrovnávací gól, ale to, co jsme chtěli hrát, tedy s větší aktivitou a agresí, jsme nedokázali jako tým splnit. Ve druhém poločase naši snahu zhatila velká nedisciplinovanost Francise Narha, ale přesto jsme chtěli zápas zkorigovat. Bohužel jsme v závěru neproměnili penaltu a prohráli 1:2."