FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Další krok vzhůru. Mladá Boleslav - Baník 0:0

05.05.2018 | Redakce

Baník ukořistil v Mladé Boleslavi bod, který v závěru sezony může mít velkou cenu. Každopádně po sobotní bezgólové remíze ve středních Čechách se baníkovcům vůbec poprvé na jaře podařilo opustit sestupové pásmo, byť Karvinou přeskočili zatím pouze o skóre. Hosté se do Ostravy mohli vracet nakonec ještě veseleji, ale domácí gólman Polaček zmařil ve 40. minutě Milanu Barošovi penaltu.

I. liga, 27. kolo, so 5.5. , diváci: 4390
FK Mladá Boleslav - FC Baník Ostrava
0:0

Rozhodčí: Příhoda - Flimmel, Moláček. ŽK: Valenta, Rada - Fillo, Fleišman, Hrubý, Procházka, de Azevedo.

FK Mladá Boleslav: Polaček – Pauschek, Chaluš, Takács, Křapka – Jánoš, J. Rada (59. Magera) – Konaté (72. Přikryl), Valenta, Mareš (82. Fabián) – Ladra.

FC Baník Ostrava: Laštůvka - Pazdera, Procházka, Šindelář, Fleišman - Fillo, Hlinka, Hrubý, de Azevedo (76. Granečný) - Poznar (68. Diop) - Baroš (90. Azackij).

Komentář

Baník se po vypršení disciplinárních trestů Václava Procházky a Lukáše Pazdery vrátil k ustálenému složení sestavy z posledních zápasů a na půdu konkurenta v boji o záchranu nepřijel hrát žádného 'zanďoura'. Přestože hosté byli převážnou část prvního poločasu více na balonu a měli územní převahu, první tutovku měla Mladá Boleslav.

Domácím vyšel brejk po pravém křídle, Konaté křížně posunul míč někam na malé vápno k Marešovi, ale byl tu ještě Jan Laštůvka, který vytasil prvotřídní zákrok a míč vyrazil.

Baník pokračoval a aktivitě a krátce před koncem půle se mu dostala i jedinečná možnost otevřít skóre. Po faulu Rady na Šindeláře v pokutovém území nařídil rozhodčí Příhoda penaltu, ale ránu Baroše brankář vystihl.

Boj o cenné tři body vyústil ve druhé půli v řadu soubojů i dost nepřesností. Pro Baník bylo rozhodující, že v defenzívě nedovolil soupeři takřka nic. Jen jedinkrát se v 54. minutě po levé straně znovu protáhl Konaté, se svou ranou však proti Laštůvkovi nemohl uspět. 

Pak to byla ale především pouze bitva při standardních situacích, a protože Baník všechny zvládl, získal bod, který ho dostal poprvé v jarní části z pásma sestupu.

Ohlasy trenérů

JOZEF WEBER: "Zasloužená remíza, která nic neřeší. Přežili jsme penaltu Baroše a my jsme měli šanci Marešem. Jinak v první půli byla Ostrava asi fotbalovější. Ve druhé půli si naopak myslím, že jsme byli aktivnější, ale vyjma jedné situace tam nic nebylo."BOHUMIL PÁNÍK: "Bod je proto důležitý z toho pohledu, že to máme už ve vlastních rukou a nejsme na sestupové pozici. Doufám, že už to tak zůstane. Že jsme neproměnili penaltu, to se stane, mohla být rozhodující, ale Bary nám zase vyhrál jiné zápasy."


Fotogalerie

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA