st 31.8.2022

Další domácí ztráta: Baník - Brno 1:2

Baníku se domácí zápas znovu nevydařil. Vedl sice nad Zbrojovkou 1:0, ale hosté dokázali otočit a nakonec z toho byla porážka 1:2.

Utkání se od úvodu nevyvíjelo podle představ domácích fanoušků. První slibnou možnost měl sice po chybě na straně Brna Jiří Klíma, jehož prudkou střelu vyrazil Jakub Šiman v brance Zbrojovky, ale kýžený tlak Baníku se nedostavil a do hry se postupně dostávali hosté. Ještě jednou se o úspěch pokoušel Jiří Klíma, po zisku míče uprostřed hřiště to zkoušel z půlky, protože viděl, že Šiman stojí hodně daleko před brankou, ale minul.

Ve 25. minutě přišla první velká šance zápasu a měla ji Zbrojovka. Jan Hladík našel v pokutovém území zcela volného Filipa Blechu, ten to zkusil z voleje a těsně minul.

Filip Blecha to pak zkoušel tvrdou střelou z nějakých dvaceti metrů, Jan Laštůvka vyrazil. A krátce se na to se zajímavou individuální akcí prezentoval Šimon Falta, zakončil ji střelou, ale trefil střed branky, kde stál připravený Jan Laštůvka.

Baník zahrozil ve 36. minutě. Petr Jaroň poslal z pravé strany míč na malé vápno, Jiří Klíma před brankou na balon o kousek nedosáhl.

Brzy po pauze znovu zahrozili hosté. Na dlouhý pas si do šestnáctky Baníku naběhl Jan Hladík, vystřelil z úhlu a trefil boční síť.

V 52. minutě se prosadil Petr Jaroň, poslal míč Nemanjovi Kuzmanovičovi, jehož zakončení nadrazila obrana Zbrojovky nad branku.

V 59. minutě šel Baník do vedení. Nemanja Kuzmanovič nacentroval a Daniel Smékal hlavou zblízka otevřel skóre.

Vyrovnáno mohlo být hned zanedlouho, Michal Ševčík to zkoušel z hranice šestnáctky obstřelem na zadní tyč a jen těsně ji minul.

V 82. minutě už to Zbrojovce vyšlo. Baník rozehrál aut, ale míč získali hosté, dalším dotekem dostal Adam Fousek míč na volného Jakuba Řezníčka, a ten levačkou nekompromisně srovnal.

A v 90. minutě byl obrat dokonán. Přišla další jednoduchá přímá akce hostů, Řezníček hlavou prodloužil k Fouskovi, ten z hranice šestnáctky vystřelil a trefil – 1:2.

Pavel Vrba: "Zkušené mužstvo takový zápas neprohraje. Od začátku bylo Brno aktivní, měli jsme výhodu, že jsme vstřelil první branku, pak jako bychom se toho lekli. Je to samozřejmě dost nepříjemná situace. Nebyli jsme ale kvalitní v mezihře, neuhráli jsme míče, ztrát byla spousta. Soupeř využíval situace, vycházelo to z toho, že jsme byli nepřesní. Kvalitu jsme neměli takovou, jako bychom měli mít. Jednou vyhrát doma je hodně špatné, nechci se v tom moc pitvat, je to o diskusi s lidmi ve vedení klubu. Budeme to probírat."

Richard Dostálek: "Ve druhé půlce nás Baník přitlačil i díky Kuzmanovičovi, který byl aktivní. Po jednoduché hloupé ztrátě jsme si nechali dát branku. Mužstvo ale ukázalo velkých charakter a sílu. Podařilo se nám všech pět střídání, hráči ukázali kvalitu, přínos."