Další direkt pod Ještědem. Jablonec - Baník 2:0

11.03.2018 | Redakce

Baník je až po krk v sestupových problémech. Slezané ve 20. kole HET ligy podlehli na hřišti Jablonce 0:2 a po víkendových zápasech jejich ztráta na čtrnácté místo narostla na sedm bodů. O výhře nejlepšího týmu jara po přestávce rozhodli Doležal a Jovovič.

I. liga, 20. kolo, ne 11.3. , diváci: 0
FK Jablonec - FC Baník Ostrava
2:0
(0:0)

Branky: 52. Doležal, 78. Jovovič. Rozhodčí: Julínek - Pelikán, Pospíšil. ŽK: Fillo, Hlinka, Jirásek, Pazdera, Fleišman.

FK Jablonec: V. Hrubý – Zelený, Lischka, Pernica, Holeš – Jovovič (86. Diviš), Trávník (82. Breda), V. Kubista, Masopust – Doležal, Chramosta (90. Čvančara).

FC Baník Ostrava: Laštůvka - Pazdera (75. Diop), Psyché, Procházka, Fleišman - Jirásek, Hlinka - Fillo, Hrubý (58. Baroš), Granečný (46. de Azevedo) - Poznar.

Komentář

Baník i domácí do zápasu vstoupili opatrně. Postupem doby se ale Severočeši začali hlásit o slovo především prostřednictvím rychlých brejků, a když ve 22. minutě natáhl z velkého vápna Chramosta, musel Jan Laštůvka předvést první bravurní zákrok.

Chvíle Baníku mohla přijít po půlhodině hry. Martin Fillo se rychlý protiútok rozhodl zakončit ranou z dvaceti metrů, ale jeho ránu zastavila spojnice tyče a břevna. A pak zase Laštůvka! Ve 41. minutě přistál na zadní tyči ideální balon proti noze Chramostovi a jeho volej ostravský gólman fantasticky vytlačil.

V 51. minutě už byl ale i Laštůvka bezmocný. Masopust prodloužil centr na malé vápno na Doležala, který hlavou rozvlnil síť.

Baník hasil rodící se malér ofenzívou. Do hry šel uzdravený Milan Baroš a hosté se nastěhovali na útočnou polovinu. Z velké územní převahy ale kýžené možnosti na vstřelení gólu nepřicházely. Radim Kučera v závěru vsadil vše na jednu kartu, ale otevřený styl hry byl vodou na jablonecký mlýn. V 78. minutě se do týla ostravské obraně dostal Jovovič a zpečetil druhou jarní prohru baníkovců. Tu v závěru nezměnily ani pokusy Poznara s Barošem.

Ohlasy trenérů

RADIM KUČERA: "Zaspali jsme začátek zápasu. Soupeř byl aktivnější a chtěl na nás vletět, ale přežili jsme to. Bohužel je náš výkon upracovaný, těžko se dostáváme do šancí, a když, trefíme spojnici. Po naší nekoncentrovanosti a zbytečné ztrátě v ofenzívě jsme dostali gól. Pak jsem to stáhl na tři obránce, hráli jsme vabank a dostali jsme druhý gól."