FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Další boj s koncovkou. Baník - Žižkov 1:0

15.10.2016 | Redakce

Navzdory spoustě zahozených šancí má Baník další tři body v kapse. I v šestém ostravském utkání byl stoprocentní, když gólem Marka Hlinky porazil Žižkov 1:0. Viktoria jen díky výbornému výkonu brankáře Soukupa neodjela s větším přídělem. Baníkovci si po jedenáctém kole FNL uhájili neporazitelnost a zvýšili náskok před třetí Opavou na čtyři body.

FNL, 11.kolo, so 15.10. , diváci: 4378
FC Baník Ostrava - FK Viktoria Žižkov
1:0
(1:0)

Branka: 4. Hlinka z penalty. Rozhodčí: Rejžek - Vlasjuk, Šimáček. ŽK: Nerad - Klán.

FC Baník Ostrava: Vašek - Sus, Mešaninov, Zápotočný, Hučko - Hlinka - Mondek, De Azevedo (70. Nerad), Mičola, Stáňa (64. Helešic) - Urgela.

FK Viktoria Žižkov: Soukup - Hašek, Egert, Pimpara, Josl – Engelmann (77. Volek), Krystan (68. Eliáš), Pavlata, Urbanec – Dočekal, V. Klán (60. Sixta).

Komentář

Lepší vstup do zápasu Baník v sezoně zatím neměl. Už ve čtvrté minutě zahrál Urbanec ve vápně rukou a Hlinka z pokutového kopu přesně zacílil levý horní roh. Ačkoliv ho vedoucí gól měl zklidnit, Baník psal další díl festivalu zahozených šancí. Po dvaceti minutách mohlo být i hotovo, jenže žižkovský brankář se překonával. Nadvakrát kryl dva gólové pokusy Hučka, zpacifikoval štípavý projektil De Azeveda a zastavil také sólo Stáni.

Málem tak došlo na realizaci notoricky známého rčení o nevyužitých šancích, ale brankář Vašek znovu prokázal svoji třídu, když po dvaceti minutách bez větší práce musel zlikvidovat vyloženou příležitost exbaníkovce Engelmanna.

Domácí měli v mezihře jasně navrch, zejména díky kreativitě Mičoly přes žižkovskou defenzívu vcelku lehce pronikali do dalších příležitostí. Jenom ta koncovka... Po gólu doslova volal v 27. minutě průnik De Azeveda, který měl na jedenácti metrech před sebou už jen gólmana, ale přestřelil bránu. Pak se znovu vytáhl Soukup, který vyškrábl nad břevno dobře mířenou Hlinkovu ránu z třiceti metrů.

Územní převaha nebyla korunována ani ve druhém poločase: v hlavní roli znovu Soukup. Susovu hlavičku z malého vápna bravurně vytlačil nad sebe a vyrazil i Mondekovu střelu po sóle z pravé strany. Vinou slabé produktivity Baník i diváci museli trnout až do konce. Urgela ještě v poslední minutě trefil břevno, ale Žižkov už se k ohrožení ostravské brány nedostal.

Ohlasy trenérů

VLASTIMIL PETRŽELA: "Musíme být rádi i za to hubené vítězství, protože jsme zase zahodili pytel šancí. To, co my neproměňujeme, je neuvěřitelné. Jedna šance za druhou. Je to i trochu smůla, tak snad se na nás obrátí v příštích zápasech i štěstí."Fotogalerie

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA